Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen zöldségeket és fűszerek...

Milyen zöldségeket és fűszereket teszel a húslevesbe?

Figyelt kérdés
2014. jún. 3. 14:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Répa,petrezselyem gyökér,petrezselyem zöld, karalábé,zeller,krumpli,hagyma,só,szemes bors,télen van,hogy rakok bele szárított fűszerpaprikát( nem daráltat),nyáron pedig van,hogy sima zöld paprikát,de ezeket nyilván nem esszük meg.
2014. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Darabolva: sárgarépa, fehérrépa/zöldség (ki hogy hívja), kelkáposzta vagy kelbimbó, kicsi zeller. Egészben: 1-2 szem gomba, zöldpaprika, paradicsom, burgonya, vöröshagyma. A fűszereket teatojásban lógatom bele: petrezselyem, egészbors és pár gerezd fokhagyma. Ja és persze só, éa ha szükséges egy pici csipetnyi cukor.
2014. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Alap: borsó, sárgarépa, fehérrépa, zeller, karalábé, krumpli, vágott petrezselyemzöld, de már csak a tányérba, illetve erőspaprika, szintén a tányérba aki szereti

Ha flancolni akarunk akkor gombát is teszünk bele (okéoké tudom, hogy az nem zöldség)

fűszer: só, feketebors és még egy fajta bors, ami nagyszemű (talán szegfűbors, de nem tuti, azt egyszer kaptam anyutól egy nagy zacskóval, még mindig abból használok)

2014. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok,kimaradt,hogy néha én is rakok bele kelkáposztát is.
2014. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

3as vagyok, hagymát is szoktam vöröset, egészben (csak a külső héját húzom le), nagyon finom az is benne :)

És fokhagymát is szoktam 2-3 gerezddel

2014. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Egy negyed kelkáposzta /kisebb fej/

2 db vöröshagyma egészbe

zöldség

sárgarépa /gyökér és levél/

egy fél zeller /gyökér és levél/

néhány gerezd foghagyma

1 tv paprika félbevágva


fűszernek só, egész bors, egy kevés csípős paprikakrém.

2014. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Én így készítem: répa, gyökér, krumpli, karalábé, paprika (fehér, egészben), vöröshagyma (egészben), só, szemes bors (meg perzse hús és tészta).


El tudjátok képzelni, hogy csak ennyi zöldséggel finom lehet? Vagy furcsának tartjátok, hogy nincs benne zeller, kelkáposzta, paradicsom? A gombát, borsót azért nem kérdezem, mert az bennem eddig fel sem merült, de biztos azzal is finom. Majd leírom miért kérdezem.

2014. jún. 3. 14:24
 8/21 anonim ***** válasza:
Kedvenceim: sárgarépa, fehérrépa, akár borsó, krumpli...
2014. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Kérdező ahány ház... Miért ne lehetne úgy finom, ahogy te készíted?

(ha a férjemre bíznál, akkor csak krumpli, sárgarépa, meg tészta lenne a levesben. Úgy is finom, csak nekem "kevés")

2014. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Sárgarépa, fehér répa, zeller, 1-2 levél fejekáposzta, 1 db karalábé csíkokra vágva, hagyma egészben hájastul, 1 gerezd fokhagyma, fél zöldpaprika és paradicsom, petrezselyem, só, bors, kis kurkuma, pici szerecsendió, kevés csípős paprika, és a végén jó sok apróra vágott petrezselyem.
2014. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!