Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen bevált palacsintatortás...

Milyen bevált palacsintatortás recepteket tudnátok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
Olyan sütit szeretnék sütni a barátomnak, ami palacsintából áll, ilyen emeletes rétegekböl, vagy valami szép formábol :) Sosem csináltam még ilyet, ezért lenne jo valami bevált recept.Ha lehet, akkor gyümölcs nélküli kegyen. Elöre is köszönöm :)

2014. jún. 15. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Több ízű pudngot szoktam csinálni bele és szépen egymás mellé rakom szép mutatos lesz amikor felvágod.

2014. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi 2 félét szoktunk csinálni:


Reszelsz almát, jól befahéjazod, pici cukor. Hagyod állni 10-15 percet, majd ha kész összekevered a fahéjjal és kinyomod az alma levét, hogy ne áztassa el a palákat. Aztán ezt palacsinták közé teszed, egymásra, majd a tetejét leöntöd elkészített vaníliapudinggal.


másik:


Sütsz palacsintát, és ez már tetszőleges. Mindent szoktunk rá rakni, olyan jó lesz az íze!

pl. rétegeknek lehet: Fahéjas cukor, cukrozott darált dió, lekvár, puding, gyümölcs, akár darált, cukrozott mák. És ugyanúgy kívül lehet csokival vagy pudinggal bevonni. Meg a pudingba/csokiba kívülre lehet szórni drazsét, tortadarát, stb.


Remélem segíthettem, üdv!

2014. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En igy keszitem, mindig nagy sikert arat.

Palacsintat sutok, de az alapmasszaba reszelek narancshejat, citromhejat, illetve a tejet, amivel a tesztat keverem, elozoleg osszefozom egy vaniliaruddal (ha nagyon sietsz, akkor hasznalhatsz bolti vanilias tejet is, pl Mizo). Ebbol a tesztabol VEKONY palacsintakat sutok (mar itt, onmagaban is isteni:)), es kicsit hulni hagyom.

A toltelekhez kremturot keverek ki (en vaniliasan keszitem), illetve baracklekvart hasznalok.

Egy reteg palacsinta, vekony lekvar, vastag turo, palacsinta, vekony lekvar, vastag turo stb.

Huto.

Talalasnal fahejas porcukrot szorok a felso palacsintara,nem kell mas melle, mert kremes-szaftos a sok turotol.:)

2014. jún. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!