Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyű és finom kaját...

Milyen könnyű és finom kaját készíthetnék?

Figyelt kérdés
Párom beteg volt, mostmár jobban van, ezért kéne vmi könnyű, de ő se tudta megmondani mit enne.
2014. jún. 17. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bármilyen főzelék /borsó, tök, krumpli stb/.

Lecsó. Csirkecomb vagy mell sütve rizibizivel.

2014. jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csinálj egy korhely levest, az egyrészt tele van vitaminnal, másrészt tápláló.

Hüvelyeseket szerintem ne adj neki, mert puffasztanak, és a gyógyszerek utóhatásával együtt szerintem nem tesz jót.

2014. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Erőlevest = húslevest főznék neki, a zöldséget, husit, ha kéri, annyit eszik belőle amennyit akar. Ha csak a levét, levest akarja most meginni, már az is jó.


Párolt, vagy a levesben megfőzött csirke-melle-húsát adnék neki, vajjal kikavart krumpli-pürével. (Valóban a hüvelyeseket pár napig még hanyagolnám)

Inkább alaposan megmosott (egy kicsit cukorral megszórt) földiepret adnék neki, ebéd utáni desszertként.

2014. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Készíthetsz még fasírozottat (egyelőre fogd vissza a fűszerezést), ha kell neki, azt könnyű elrágcsálni. Pl. jó hozzá a finom tökfőzelék, vagy petrezselymes krumplit hozzá, alma-kompóttal.

Túrós palacsintát is süthetsz!

2014. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Persze, fasírt... pont hús, amit a legnehezebb emészteni.


Főtt répa, zöldség, könnyű leves (lehet gyümölcsös is, csak akkor picit savanykás), spenót, sóska (ha szereti).


Amit ne:

- hüvelyesek, tejtermékek, K-betűsök (krumpli NEM az) - puffasztanak

- zsíros, fűszeres kajcsik

2014. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kérdező nem írta, hogy milyen betegségből lábadozik a férje. Ha gyomor- vagy epe-bántalmak, akkor valóban nem mindegy, mit eszik!

Ha valami komolyabb, lázas influenzából lábadozik, nyugodtan eheti a húst, és bármilyen zöldségfélét, krumplit, és hasonlókat, semmi gond vele, azok adják majd az erőt, hogy a pár napos fekvés után mielőbb talpra álljon !

2014. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nyilvan gyomorproblemaja volt, egyebkent nincs ertelme a kerdesnek, kedves valaszolo.

A leves jo otlet, de ne tejszines kremleves, vagy valami zsiros gulyasfele legyen. Pl. Zoldborsoleves, csirkehusleves, zoldsegleves, eroleves, ragulevesek stb.

A foetelre is igaz, hogy keruld a zsirosabb, nehezen emesztheto alapanyagokat (gomba, kaposzta, bab, voros husok, tejszin, tejfol stn. ne legyen). Ilyenkor a konnyen emesztheto, rizses, tesztas etelek a legjobbak, zoldsegekkel, zoldseges szoszokkal, fozelekek, natur fott vagy parolt sovany husok, fott krumpli.

2014. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is vmi tésztára gondoltam, de végül főzeléket kért a drágám fasírttal...hát mondtam az épp nem egy könnyű kaja, de ha azt kér:) Egyébként igen, gyomorbaja volt, persze ezt elfelejtettem írni. De azért köszönöm a válaszokat. Még a mai menün is agyalok, vmi zöldséges tészta recept? És milyen szósszal, a tejföl-tejszín nehéz ételnek számít? Erre nem gondoltam, vagyis nem tudtam, mert tejszínen gondolkozom.
2014. jún. 18. 11:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Serpenyőben csinálj párolt vegyes zöldséget = karfiol, cukkini,patiszon, paprika, enyhén fűszerezve, a végén beledobálsz pár szem cikkekre vágott paradicsomot, és összeforralod őket.

Ezzel kavard össze a kifőzött spagettit, hasonlót, szerintem el fog fogyni!

Ha még akarod, a tetejére öntesz egy kis tejfölt/tejszínt, akár egy falatnyi reszelt sajtot belekavarva és bedugod a sütőbe/mikróba, összeolvad. Szerintem tökéletes lesz!!!

2014. jún. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
párolt csirke comb krumplipürével.
2014. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!