Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell zúzás rizst készíten...

Hogy kell zúzás rizst készíteni napközis módra?

Figyelt kérdés
A gyerekem kéri, de nem tudom az oviban ez milyen lehetett, hogyan készítsem el?
2014. jún. 25. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az oviban iogyan készítik. Én a zúzát megfőzöm majdnem puhára pörköltnek, beleteszem a rizst, felöntöm dupla mennyiségű vízzel és puhára főzöm.
2014. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szóval a végeredménynek pirosas színűnek kell lenni, mint a rizses hús?
2014. jún. 25. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam a rizseshús nem piros!! (ha esetleg az oviban sem piros...)


Apróra vágott hagymát dinsztelek, beleforgatom a karikára szelt répát-gyökeret, + a feldarabolt husit, (=zúza, csirkehús, sertéscomb, akármi) átforgatom, felengedem vízzel, só (+ egy kis őrölt bors,) + apróra vágott

petrezselyem és készre-főzöm. Van aki ilyenkor már az előre megfőzött rizst csak hozzákavarja.

Én valamivel bővebb lében főzöm meg az előbbieket, és a nyers rizst kavarom bele, pár percig forralom, majd lezárva alatta a gázt, beborítva, megvárom, míg a rizs megdagad benne.

2014. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kérdezz rá a kisgyerkőcre, hogy piros vagy nem, nehogy csalódás érje.

Az unokámra rákérédeztem, milyen szokott náluk lenni, igaz más elsős volt, de tudta, hogy mit kérdezek.

Azt mondta, hogy finom puha zuzahusi volt benne, meg répakocka és borsó és fehér színe volt, és a rizs is finom puha volt. (ezek az ő szavai )

Egyszóval szerintem valami rizottószerűre készítik a menzait.

2014. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen azt mondta, hogy nem piros. :) Így répával, borsóval még jól is hangzik. :)
2014. jún. 26. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Persze a borsó!

Ha nyers, akkor már az elején belerakom a többi zöldséggel együtt, ha viszont üveges konzerv, akkor pedig csak a legvégén.

Ha nem mondjátok, el is felejtem írni!

2014. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És amit veszek zúzát, arról le kell szedni valami hártyát vagy csak összevagdosni?
2014. jún. 26. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehet rajta semmi hártya, de gyakorlatban előfordulhat (sárgás ) tehát alaposan át kell vizitálni, ha kell megtisztítani, megmosni és úgy felvagdosni.

Remélem csirkét vettél, mert pl a pulyka napestig főne :)

2014. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!