Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bögrés máktortát sütök délután...

Bögrés máktortát sütök délután és arra gondoltam megtöltöm vanilia pudinggal. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Két dologra gondoltam:

1. Megsütöm a tortát, kihűtöm, félbevágom és belerakom a pudingot. Gondolom itt sűrűbb pudingot kell főznöm. De hogyan? Kevesebb tejjel? Aztán még ezt is hűtenem kell,hogy a puding megszilárduljon?

2. Valahogy kisütöm a torát a pudinggal együtt,de ezt nem tudom hogy kellene.



2014. jún. 27. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:

2. :D :D ezen most röhögni se tudtam, csak rökönyödve nézni...


Kevesebb tejjel, lehet hozzá cukorral felvert margarint is keverni, akkor krémesebb. Vagy lisztes krém.

De net tele van ilyen receptekkel...

2014. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se süsd meg a pudingot :)

Mi is szoktunk pudingos margarinos krémet készíteni, nagyon finom, krémes. Géppel keverd ki és akkor nagyon szép lesz.

2014. jún. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha pudingos krémet akarsz, akkor 3 deci tejben főzd meg cukor nélkül a pudingot. teljesen hűtsd ki, nem vaj, ha darabos, majd géppel eldolgozod.

közben 20 dkg vajat/rámát keverj ki 20 dkg porcukorral és 2 cs. vaniliás cukorral habosra.

Ezt összekevered a kihűlt pudinggal és sima krémmé dolgozod.

Ezzel a krémmel megtöltheted a máktortád, de elég más tepsis süti megtöltésére is.


De az igazsághoz hozzátartozik, hogy sűrű édes pudinggal már töltöttem muffint, és együtt sütöttem. nem lett semmi baja, igaz, hogy egy kiskanálnyi volt két réteg tészta között.

Ja meg még szoktam a kráter szeletet is sütni, ami kevert süti, és bele kell szaggatni kanállal a sűrű pudingot, na az pl tökéletes mindig.

lehet, hogy bögrés-mákossal is meg lehetne csinálni.

2014. jún. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: a LISZTET ne hagyd ki, mert iszonyat finom lesz, csak épp folyós, mint állat. :D


Előzmény: édesanyám nem tett bele anno lisztet, merthogy nem írta a recept. Apa simán megette a folyókás, mákos "izét", mert ízre okés lett amúgy.

2014. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!