Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A nyulat hogyan fűszerezzem,...

A nyulat hogyan fűszerezzem, hogy megegye a gyerek? Fokhagymásan nem eszi meg.

Figyelt kérdés
Sütőben sütöm, egészben.

2014. júl. 4. 09:19
 1/4 anonim válasza:
0%
Sehogy. Lehet, hogy nem az íze miatt nem eszi meg, hanem a tudattól van, hogy ő egy aranyos nyuszi. Volt. Persze ez nem biztos. Hány éves?
2014. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
12 és nincs kifogása a nyúlhús ellen, csak a fokhagyma ízét nem szereti.
2014. júl. 4. 09:43
 3/4 anonim válasza:

Ne legyen rajta háj , mivel ez rontja az ízét. Ha ti vágjátok, akkor figyelj a nyúzásra, mivel amikor a végbél+ genitáliák körül jársz, sokat lehet rontani ha nem megfelelően veszed ki.

Ecetes vízben érdemes kicsit tárolni, illetve majd jól megmosni forróvízben is.


Amikor egyben hagyod, akkor a belső kitisztításával gondok szoktak adódni (sok háj rajta marad, illetve belső zsigeri részek is), és ez nagyon lerontja az ízharmóniát, amit fokhagymával szoktak ellensúlyozni, de igazából nem lehet, pláne ha a fokhagyma ellenszenves. Nekem sajnos az, én sem szeretem az ízét.


Igazából nem sütni kellene, hanem pörköltnek megcsinálni pl.: így

[link]


Ha a sütés mellett maradsz, akkor fokhagymát lecserélheted sima hagymára, esetleg bedörzsölöd vele, vagy simán csak csökkented az adagolási mennyiséget.

2014. júl. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Füszerezheted rozmaringgal, kakukkfüvel, bazsalikommal, borókával, mustárral, provance-i füszerkeverékkel, chilivel - természetesen nem minddel egyszerre, hanem amihez éppen kedved van.

Lehet vadasan is készíteni, vagy lecsóval is.

2014. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!