Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sos! Fagyasztott csirkecombon...

Sos! Fagyasztott csirkecombon véres részek?

Figyelt kérdés

Kivettem egy fagyasztott csirkecombot a mélyhűtőből kiolvasztani. A csont végénél egyfajta véres, sötét, szinte feketés rész van rajta. Jó még a comb egyáltalán, vagy ez normális jelenség? A folt nem nagy, tényleg csak a csont végefele 1-2 centi...


Valaki gyorsan írja meg, hogy ez még ehető-e :D


2014. júl. 5. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A csirkének van vére...
2014. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne jó?..


Neked is elárulok egy naaagy titkot: az állatokban van vér. A csirkecomb előzőleg élő csirkéből származik, így normális, hogy tartalmaz vért. Teljesen kivéreztetni egy állatot közel lehetetlen, így valamennyi vér mindig marad vissza.

2014. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elhiszem, csak olyan furcsa volt, mivel egészen barnás-feketés ez a rész. Nem gondoltam, hogy nincs vére :D


De ha azt mondjátok jó, akkor jó

2014. júl. 5. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:
A vér általában megalvad... Ilyenkor lesz sötét színű. Nem láttál még varrt? Szerinted mitől éjfekete egy kisgyerek térde, miután óriásit taknyol biciklivel?
2014. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem láttam még nagyon ilyet, na:)


Én több, mint 15 éve nem eszem húst, bár elkészíteni el szoktam a családnak, de elsősorban a férjem foglalkozik vele, mert én nem igazán értek hozzá (mivel nem tudom, mikor jó és hogyan fűszerezve, hiszen utoljára kisgyerekkoromban ettem). Plusz általában minden friss, azon pedig nincsenek ilyen fekete részek. Elfagyasztani csak ritkán szoktunk, mivel a család sem sokat eszik, így nem is marad sok.


Köszi a segítségeteket még egyszer, egyébként jó lett a hús állítólag tényleg :D

2014. júl. 6. 19:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Én általában egy óra hosszát szoktam a húsokat vízben áztatni, éppen amiatt, hogy nem sikerül rendesen kivéreztetni őket...
2014. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!