Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok nekem segíteni megfőzni...

Tudtok nekem segíteni megfőzni ezt a zacskó csőkukoricát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy van itt ez a zacskó főtt kukorica:

[link]

Én nagyon szeretem a főtt kukoricát, csak nem vagyok ilyen konyhai lény.

Van egy ilyen sütő-fözőnk is:

[link]

Szerintem vannak lábosok is meg minden ami kell, csak segítsetek lépésről lépésre minnél részletesebben!

Előre is köszi!:D


2014. júl. 9. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Kukoricát lepucolod, hideg vízben felteszed főzni, adhatsz hozzá kanálnyi cukrot is. (lábosban, vagy fazékban, annyi vízben, hogy ellepje), forrástól számított 15 percig főzöd, ha zsenge ejes kukorica, de ha már nagyobb szemű, keményebb, akkor 1 óra is kell neki. Főzés közben villával leveszel egy szemet és megérzed, hogy már megfőtt, vagy még nyers.
2014. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy is lehet, hogy egy fazékban vizet forralsz, amiben elférnek a héjától megfosztott kukoricacsövek. amikor a víz forr, akkor beleteszed, majd az újraforrástól számítva 10-15 perc alatt megfő a zsenge kukorica.

a vízbe egy lapos evőkanál sót is tehetsz.

Szerintem cukor nem nagyon kell, mert most még jó édesek a csemegekukoricák, de ha gondolod, nyugodtan.

Fedőt tegyél rá.

2014. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Belerakod a vízbe,és bekapcsolod alatta a gázt.

Én szoktam bele dobni a leveleiből,fingom nincs van e jelentősége,anyámtól láttam így anno.

Semmiféle szaktudást nem igényel . Ha jó zsenge,csemege kukorica akkor kb negyed óra alatt megfő,és finom lesz. Ha öreg ,akkor ígyis úgyis szar lesz . :D


És mindenki nevében köszönöm,hogy gondoltál az értelmi fogyatékkal élőkre is,akik esetleg nem tudnak vizualizálni egy szatyor kukoricát,vagy egy tűzhelyet XDDDDDD

2014. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!