Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Maradt cukkinim és rántani...

Maradt cukkinim és rántani nem szeretnémmert már unalmas. VAn valakinek ötlete, hogy mit tudok belőle készíteni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 16. 22:35
 1/9 anonim válasza:
Anyukám töltött cukkinit szokott még készíteni ,és nagyon finom. Az interneten rengeteg féle töltött cukkini recept van , aztán lehet vele kísérletezni is. Biztosan van olyan ami tetszeni fog. :)
2014. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem a cukkinit, ezerfele modon kiserletezem vele, ezek izlenek a legjobban eddig:

Cukkinikremleves

Cukkiniroszti (mint a sima roszti, csak krumpli helyett cukkinibol)

Cukkinikrokett

Cukkinipure (ez lehet koret, de piritossal is nagyon finom)

Tepsis cukkinichips hagymaval sutve, olivaval spriccelve

Tepsis cukkiniszeletek paradicsommal es sajttal sutve


A kovetkezo probalkozasom majd egy sutemeny lesz, mert sok erdekes recepttel talalkozom.:)

2014. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

egy lábasban piríts meg egy kis fej vöröshagymát. miután megpirult rakj rá egy kevés őrölt piros paprikát. ezután add hozzá a releszelt cukkinit,majd borssal és sóval ízesítsd.

ezután egy kis tálba rakj kb. 15dkg margarint(ez a cukkini mennyiségetől is függ!!) adj hozzá mézet és friss apróra vágott mentalevelet.

a megpárolt hagymás cukkinit add hozzá a vajas,mézes,mentához és keverd el alaposan(akár botmixerrel is).

pirítóskenyérre kenve nagyon ízletes,de húsokhoz is talalhatjuk szószként. :)

2014. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2014. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Rántani a cukkinit talán a legrosszabb, amit tehetünk vele. :)
2014. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Töltött cukkininek rengeteg variációja létezik. "Tex-mex" (bab-kukorica-chili), "olaszos" (paradicsompüré-bazsalikom-oreganó), tojásos, bulguros, köleses - és akkor ezekben még nincs is hús.

Ez is kedvenc nálunk: [link]

Párolva, tésztán is nagyon finom (vöröshagyma, fokhagyma, bazsalikom kötelező - tejszín, sonka opcionális).

2014. júl. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

- Lecsóhoz is jó

- Összerakni tejfölösen krumplival, darált-hússal, vagy éppen kolbásszal, mint a "rácpontyot".

- Lereszelve mint a prószát megkavarni és serpenyőben kisütni,

- fasírozottnak összegyúrni és úgy megsütni akár gombócban,

- tepsiben, főtt tojással megtöltve, mint a stefániát...

2014. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én tegnap chilis cukkinis barna rizst csináltam. Nagyooon finom lett.

A lesózótt, lecsöpögtetett, apró kockára vágott cukinnit pici kókuszzsíron (lehet olaj is) megdinszteltem raktam rá chilit és kifőtt barnarizssel összekevertem.

2014. júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Zsenge salátacukkiniből szoktam húsok mellé köretet készíteni. Héjastól nagyobb kockákra vágom, és egy kis vajon megpárolom. még az elején teszek rá pár csepp citromlevet /ecetet, így nem fő szét, kicsit roppanós marad.

Vagy csak simán megszórom friss finomra vágott kaporral és melegen adom húsok mellé, vagy kapros-fokhagymás tejföllel esetleg natúr joghurttal összekeverem, de ilyenkor jól behűtöm.

Egyébként nálunk is a mások által már leírt, szinte minden változat előfordul:)

2014. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!