Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem olcsó ételeket?...

Írnátok nekem olcsó ételeket? 15 ezer ftom van 16 napra.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 ezer ftom van 16 napra, ezt kell beosztanom egy felnőtt, 2 gyerekre. Hüvelyest légyszi ne írjatok, arra a gyerkőcök allergiásak. Általában ennek többszöröse jut kajára, de most költözünk, és ennyi marad.
2014. júl. 27. 21:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

rizses egytálételek

csőben sültek

2014. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Töltött cukkini, lecsó virslivel, rizzsel, paprikás krumpli, zúzás rizs, grízes tészta, palacsinta, krumplileves, matutka, pizza (házilag sütve), bolognai tészta, rakott krumpli, hagymás csirkemáj, rántott tök, császármorzsa, tejberizs, kelkáposzta főzelék, paradicsomos káposzta, paradicsomos húsgombóc
2014. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Levesek (paradicsom, csont, tojás, krumpli...)

Rizseshús (több rizzsel, kevesebb hússal)

Tarhonya hússal (ugyanígy kevesebb hússal)

Mákos/grízes/túrós/sajtos tészta

Lecsó

Milánói/bolognai spagetti

Rakott krumpli

Bundás kenyér, tojásrántotta

Különféle szendvicsek (meleg-hideg)

Fasírt krumplival/rizzsel, paradicsomszósszal

Paprikás krumpli

Paradicsomos káposzta

Krumplifőzelék

Tojásos nokedli

2014. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A 2 es válaszoló mindent leírt szinte. Annyit fűznék még hozzá hogy próbálj járni a helyi üzletekbe minél többe ha van szabad 1-2 órád és nézd meg mi mennyibe kerül. Ha megoldható próbálj venni olcsón több kiló kenyeret és amennyit bírsz fagyassz le majd kiolvadásnál tedd be a sütőbe egy 15 percre és olyan lesz mintha frissen sütötték volna.

Esetleg olcsóbb tésztákból is tankolj be a tésztás kaják laktatóak valami szósszal keverve és hamar elkészülnek plusz olcsóbbak is. Meg ha végképp nagy a gáz próbálj ismerősökkel beszélni nincs-e feleslegbe zöldségük vagy valami amit tudnának adni. Tudom ciki így koldulni de vészhelyzetbe ha már ennivalóra sem telik akkor mindent meg kell ragadni sajnos. 2 éve én is így csináltam az utolsó pár ezer forintomból kellett megoldanom a kajánkat 12 napra. Ha jól tudom 7 ezer forintom volt rá amit a barátnőmmel ügyesen be kellett osztanunk és hiába vásároltunk olcsón, nem volt elég ez az összeg pedig abba a kritikus időszakba még a cigiről is lemondtam meg a kávéról is. Sőt a munkahelyem az akkori nem fizetett bérletet és sokszor gyalog jártam be hogy a buszjegy árát inkább kajára költhessem, igaz hogy 1 órával korábban kellhettem és sétáltam vagy 500 percet, de nem volt más lehetőségem, még a munkahelyemre nem is vittem kaját olyan is volt. A barátnőm meg cukor beteg így neki elő volt írva hogy mikor mit mennyit kell egyen plusz az inzulin adag is, és nem tehettem meg hogy ő kaja nélkül marad betegen, amit meg tudtam azt én beszereztem magamnak ismerősöktől. Volt olyan is abba az időszakba hogy egy negyed rúd párizsit vittem összesen meg 2 db 3 napos zsemlét és azt ettem egész nap reggeltől estig. Az kemény időszak volt. De túl éltük szerencsére.

2014. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

tejfölös tészta - 500ft 2 napra elég 1cs tészta 1 nagy tejföl,


paradicsomos káposzta 1200ft és legalább 10 adag lesz belőle 1kg darált hús 1 fej káposzta, só,bors, 1kicsi sűrített paradicsom)


fasírt - 1kg hússból szintén rengeteget tudsz csinálni csinálj hozzá rizst v párolt káposztát olcsó és sokat lehet csinálni

most ennyi jutott eszembe hirtelen


paprikás krumpli


palacsinta


hirtelen ennyi jutott eszembe

2014. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Na végigolvastam mindent, nem láttam még a húslevest. (Farhátból, az íze ugyanolyan, csak hús nem lesz sok hozzá)

Én régen nagyon bírtam anyám házi melegszendvicskrémjét, vagdalt húst kevert mustárral és borssal, azt rakta a kenyérre. Sokkal jobb az íze, mint a melegszendvics krémeknek.

2014. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
pár krumplis kaja meg volt említve, de a krumpliban elég sok a lehetőség, és relatíve olcsó. Lehet sütni, főzni, pürésíteni, töltve sütni, keverni zöldségekkel stb. Az meg nem baj, ha ezalatt az idő alatt nincs minden nap hús, és ha van, akkor is kevés (és persze ilyenkor pláne érdemes csirkecombot vagy -szárnyat venni, levesbe, grillezve, sütve is jó (a combot lehet rántani is ugye), és ha van időd, akkor lehet, hogy megéri, ha te sütsz kenyeret (ha nem is lesz olcsóbb, mint a legolcsóbb boltiak, de minőségben és tápanyagban szerintem a tied lesz a nyerő).
2014. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ja, és a klasszikus koleszos kaja, a ketchupos-trappistás tészta is jöhet egy-egy nap, az is olcsó és laktató. ja, és nincsenek nagyszülők vagy egyéb rokonok, akikhez el lehet menni egy-egy ebédre vagy vacsorára? Ilyen helyzetben az is sokat számíthat.
2014. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, ilyenkor csinálom úgy a húsleveset, hogy vagy egy pulyka alsócombból vagy 4-5 csirkecombból megfőzöm a levest, utána kiszedem a husit és megsütöm második fogásnak. De bármilyen leves olcsó, zöldbab, karalábé, karfiol, krumpli, borsó, frankfurti, paradicsom, grízgombóc, szóval levest mindig érdemes készíteni.
2014. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A rántott leves nagyon olcsó és laktató, kömény helyett mehet bele bármilyen zöldfűszer ha nem szeretik a gyerkőcök:

[link]

A legolcsóbb boltban kapható párizsiből is lehet finomat csinálni: felkockázod, majd egy kis olajon átforgatod, fűszerezed (majoránna, bors, kakukkfű pl.) és ez megy a tésztára, rizsre.

Így eső után sok gombát is találni, a gyapjas tintagomba szinte mindenhol előfordul, de kevesen tudják, hogy az egyik legfinomabb ehető gombánk és összekeverni sem lehet másik fajtával, isteni pörköltet szoktam belőle főzni:

[link]

2014. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!