Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem olcsó ételeket?...

Írnátok nekem olcsó ételeket? 15 ezer ftom van 16 napra.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 ezer ftom van 16 napra, ezt kell beosztanom egy felnőtt, 2 gyerekre. Hüvelyest légyszi ne írjatok, arra a gyerkőcök allergiásak. Általában ennek többszöröse jut kajára, de most költözünk, és ennyi marad.
2014. júl. 27. 21:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
erdőben gombát szedni tényleg jó ötlet, de MINDIG vizsgáltasd be egy gombaszakértőnél.
2014. júl. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

NE AZ OLCSOSAGOT FIGYELD HANEM A TARTALMASSAGOT az eteleknel, mert azokbol joval kevesebb eleg ahhoz, hogy jollakjatok es ne legyenek a gyerekek fel ora mulva ujra ehesek.

Ilyeneket erdemes:

Gulyasleves krumplival, palocleves, eroleves, husleves zoldseggel krumplival tesztaval,frankfurti leves virslivel stb.

Paprikas krumpli, rakott krumpli, krumplis teszta, krumplifozelek, paradicsomos husgomboc, paradicsomos kaposzta, kelkaposzta fozelek, zoldseges rizses hus, darafelfujt, rizsfelfujt, tejbegriz, tejberizs.

Fasirt, stefania vagdalt, rantott parizsi, rantott gomba, rantott szelet melle krumplipure, bulgur, gersli, rizs, rizibizi stb.

2014. júl. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

"NE AZ OLCSOSAGOT FIGYELD HANEM A TARTALMASSAGOT"

miután leüvöltötted így a hajunkat, utána felsoroltad nagyjából azokat, amiket már előtted is leírtak. Hát, köszönjük, Emese.

2014. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Rakott krumpli (tejföl és sajt nélkül lecsókolbászból), krumplipite, rakott virsli, bácskai gyuvecs, "jóasszony módra" (ehhez kell gyöngyhagyma, szalonna, burgonya, petrezselyemzöld, só, bors, sütőben megsütni), sült krumpli ketchuppal baromfi nuggetssel, lapcsánka, tejfölös cicege, cseh burgonyatekercs, spenótos rakott krumpli, burgonyafőzelék sült virslivel, borsófőzelék tükörtojással, lángos, langalló (tésztához: 1 kg liszt, 1 nagy marék só, 1 porélesztő; feltét: tejfölt összekevered kaporral, ezzel megkened, teszel rá kockára vágott kenyérszalonnát, lilahagymát, esetleg ha van paprikát, paradicsomot), burgonyás kocka maradék krumpliból, mi szoktunk gombázni, szegfűgomba jól felismerhető, és a laskagomba, így a szegfűgombából levest szoktam csinálni répával, galuskával behabarom, a laskagombából meg pörköltet nokedlivel, vagy gombarizottót, káposztás-, grízes-, krumplis-, mocskos-, májas-, túrós-, diós-, mákos tészta, töltött káposzta rizs helyett kukoricadarával (szabolcsioson :) /, rakott tészta, rakott káposzta, rizses hús (én ilyenkor csirkelábból, nyakból, farhátból szoktam csinálni), rizottó virslivel, bangale /indonéz étel/, öhön, paprikás krumpli, pórékrémes makaróni, bolognai spagetti, tésztaszörny paradicsomszósszal (gyerekeknek a spagettire karikázott virslit húzok és úgy fő meg együtt, és már csak egy jó bazsalikomos paradicsomszószt kell csinálni hozzá), tiroli gombóc, szilvás gombóc, túrógombóc édes tejföllel, húsos lángos, csallóközi lepény, pásztortarhonya (lecsókolbásszal), bácskai füstölt spagetti, fideo /mexikói spagetti/, chilis bab hús nélkül, kiflis virsli, rakott tészta, pizza (feltétnek lereszelem a füstölt parizelt), tojásos-padlizsános penne, házi készítésű szendvicskrémek, lecsó simán-tojásosan-tökösen-rizsesen-tarhonyásan-lecsókolbásszal, lecsós sztrapacska, tökfőzelék sült lecsókolbásszal, spenótos gnocci, bármilyen főzelék zöldségfeltéttel (répa, fele annyi zeller, 1 hagyma, 2 tojás, 10 dkg liszt vagy zsemlemorzsa, só, paprika, késhegynyi őrölt kömény és majoranna, petrezselyemzöld, olaj a sütéshez. Ezeket lereszeled vagy géppel eldolgozod, aztán forró olajba szaggatod, bármilyen főzelékkel isteni, a gyerekek meg sem mondják, hogy miből van), padlizsánkrém pirítóssal, házi májkrém, zöldséges tokány, zöldségpástétom, vitaminfelfújt, cukkinipörkölt, zöldborsópörkölt, zöldborsós csirkemájpörkölt, chili con carne, zöldborsópörkölt virslivel, petrezselymes tojásfasírt, tejbegríz, és levesek tömkelege.

Remélem mondtam újat :)

2014. júl. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsánat, csak még eszembe jutott, hogy van, hogy a leves és a második is megvan egyszerre, pl, hogy a levesben megfőzöm a húst, csinálok mellé tört krumplit és vagy paradicsom-, sóska-, vagy meggyszószt.
2014. júl. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem orditottam le senkit. Azert irtam nagybetuvel mert ezt tartottam a legfontosabbnak. Hiaba venne a kerdezo 1kg kenyeret es egy doboz zsirt mert olcso, jollakni nem fog vele, ha egyben megeszi akkor sem, mert semmi lenyegi tapanyagot nem tartalmaz a zsiros kenyer. Erre a probaltam ravilagitani.

Az meg, amit javasoltam szerintem rendben van, mert nem draga etel egyik sem es mindegyikbol jut valami tapanyaghoz is fogyaszto. De ez termeszetesen kizarolag rovid ideig javasolt, hosszutavon nagyon egeszsegtelen ennyi nehez etel, azt hittem ezzel tisztaban vagy, kedves utannam szolo.

2014. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Te csak ne higgy semmit szerintem, mert:

1. tényleg üvöltést jelent a csupa nagybetű

2. tényleg mindenki leírta már előtted ezeket az ételeket

3. nem tudsz helyesen írni ("utánna"...)

2014. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

igyekeztem figyelmesen olvasni a válaszokat,lehet hogy írta már valaki, akkor nem vettem észre, bocsi.

Ha nálam nagyon hó vége van és már vékony a pénztárcám, akkor gyakran sütök lángost. Nem túl drága és nagyon laktató, legalábbis nekem. Sajt meg tejföl finom rá, persze, de ha nincs rájuk pénz, akkor fokhagymás-kenegetősen is finom az, vagy csak simán, pici sóval :)

2014. júl. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

káposztás tészta, káposztás pogácsa, gofri, nudli, tejbegríz-tejjel spórolni lehet, enged fel több vízzel, cukkini tényleg olcsóbb most, lehet belőle rántott, töltött tök, sütőben sütött krumpli hagymás tejföllel, bundás kenyér, szárazabb kenyerekből pirítós

gyerekeknek szilva, barack ami olcsóbb piacon

kelt tészták olcsóbbak és laktatók

vajas kenyér lekvárral

főtt rizs tükör tojással, rántott párizsi sült krumplival, sajtos tejfölös tészta, jó nagy adag leves tésztával dúsítva, krumpli főzelék fasírttal

2014. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem lesz elég 3 főre . Jókat írtak az előttem szólok,de bárhogyan számolok,3 főre ez kb 300 ft/fő naponta,ami 100ft/étkezés/fő ..

hát hajrá annak,aki sajnos ezt ki tudja hozni ennyiből. Reggeli és vacsora is szükséges,meg a gyerekeknek legalább nem ártana egy kis gyümölcs,uzsonna..

2014. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!