Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Graham liszt helyett mit...

Graham liszt helyett mit használjak?

Figyelt kérdés

A recept a következő: Almatorta


Hozzávalók: 2 pohár dióbél, 1 pohár zabpehely, fél pohár graham liszt, 1 pohár mazsola, csipetnyi só, 1 kanál reszelt citromhéj, 2 pohár víz, 5-6 alma


Az almát felszeleteljük és a tepsi aljába tesszük. A többit összeturmixoljuk, az alma tetejére öntjük és forró sütőben kisütjük.


Nincs itthon graham liszt. Mivel helyettesítsem? Lehetőségek: Teljes kiőrlésű rozsliszt, fehér búzaliszt, teljes kiőrlésű búzaliszt, lenmagliszt. Van továbbá zabpehely, zabkorpa, búzacsíra, árpapehely, hajdina, bulgur, köles, csicseriborsó (ezekből turmixolással szintén liszt nyerhető), valamint kukoricadara. Szükség esetén kókuszreszelék, kókuszliszt.


Melyik lenne legideálisabb egy ilyen édes almás süteménybe? A teljes kiőrlésű búzalisztről azt olvastam, hogy annak savanykás utóíze lehet, a rozsliszt inkább kenyérbe jó, a lenmagliszt pedig sok vizet szív fel (állítólag) ami miatt kiszáradhat a süti. Zabpehely amúgy is van a receptben, viszont az lehet, nem tartaná úgy össze a tésztát, mint a többi liszt. Ízben nem tudom, hogy melyik passzolna.


Kezdő konyhatündér keresi a választ, nagyon örülnék neki, ha valaki tudna segíteni!


U.i.: Ha valaki rajtam kívül is megcsinálja, akkor jó étvágyat a sütihez!



2014. aug. 5. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a fehér búzalisztet keverném teljes kiőrlésűvel, vagy zabkorpával 3/4-1/4 arányban.
2014. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Búzalisztet.
2014. aug. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Zabpelyhet daráld le vagy a tk búzát használd.

Egyébként a graham liszt is tk búzaliszt, tehát a graham nem egy speckó gabonafajta, a kitalálójáról kapta a nevét. Azt hiszem annyi a különbség a tk meg a graham liszt között, hogy az egyik finomabbra van őrölve.

2014. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül teljes kiőrlésű búzaliszt lett, éés... iszonyú finom! *.* Mindenkinek ízlett szerencsére!
2014. aug. 6. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!