Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni kalóriadús...

Tudnátok írni kalóriadús ételeket?

Figyelt kérdés

Ikerterhes kismama vagyok, már elég nagyok a babák és egyre kevésbé fér belém az ennivaló, néhány falat után megtelik a gyomrom, de közben meg érzem hogy még éhes vagyok :(


Olyan kajaötleteket szeretnék, amiknél kisebb mennyiségben is megfelelő tápanyag és energia van, tehát kevesebbtől is jól tudok lakni.


Nagyjából mindenevő vagyok és bármit elkészítek, de nem nagyon van ötletem. Köszi!


2014. aug. 7. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól, hogy terhes vagy - mégha ikrekkel is -, nem kell sokat enni. Ha egyszerre nem birsz eleget enni, akkor egyél naponta többször (5-6 alkalommal) kisebb adagokat.

Inkább arra figyelj, hogy ne hízz el, ne pedig erövel sok kalóriát fogyassz.


Ha úgy érzed, hoyg éhes vagy, az a legtöbb esetben nem éhség, hanem vagy folyadékhiány, vagy pedig (többé-kevésbé erös) felfújódás.

Az ikerterhesség esetén a normál (terhesség elötti minimum szükséges) kalóriaigényedtöl maximum 400-500 kcallal több az, amire szükséged lehet.

(Ha netán túlsúllyal indultál a terhességnek, akkor a normál súlyodhoz tartozó kcal-t kell figyelembe venni és a többletnek ilynekor max. +300 kcalnál kellene maradnia)

2014. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy leginkább zöldséges kajákat kívánok, meg tejtermékeket. Ma pl. spenótot ebédeltem, nagyon szeretem, egészséges is meg minden, de egy müzlistálkányi a max. amit egyszerre meg tudok enni belőle.

Szóval nemhogy a plusz kcal-t megközelíteném, hanem még annyit se tudok így bevinni mint normál esetben, ez a bajom... Lehet a sokszor keveset lenne a megoldás, de akkor meg egész nap csak eszegetnék.

2014. aug. 7. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:

A zöldségek kimondottan jók a terhesség alatt. Nem tudom, mennyi az, amit naponta megeszel, de a legtöbb ételben több a kalória, mint amennyit az ember saccolna.


Ha gondolod, akkor írd meg - akár privátban, ott talán jobb -, hogy pár napon keresztül miböl mennyit eszel, akkor ki tudom neked számolni, hogy összesen hány kalória, meg ha a magasságat/korodat is leírod, akkor a normálhoz képest a különbséget is ki tudom számolni.


Ami viszont jót tesz, és valamennyi kalória is van benne, azok a gyümölcsök, most pl a barack, szölö, körte, szilva jöhet szóba.

2014. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy ekkora adag spenót kb 210 kcal, ha mellé megeszel két tükörtojást, az még 230 kcal, így az össz fogyasztásod több, mint a duplája, annak ellenére, hogy nem sokkal több mennyiséget ettél.
2014. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!