Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A barátomnak csinálnék ebédet...

A barátomnak csinálnék ebédet mire jön. Tudtok ajánlani valamit, ami kijön kb 2500ft-ból és úgyahogy egyszerű?

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Leges-legegyszerűbb: veszel egy kisebbfajta egész csirkét, megtöltöd minden földi jóval (ezerféle ízesítés van, pl. rozmaringos, diós, aszalt szilvás, narancsos-fokhagymás, amire vágysz), és megsütöd :) Semmi macera és nagyon mutatós. Tálaláskor melléteszel 1-2 ág friss zöldfűszert, és mellette a tepsiben sütsz héjában sült krumplit, ezt leöntöd tejszínnel pl., vagy valamilyen mártogatóst kínálsz mellé.


Ha levest, desszertet is szeretnél, a maradék pénzből még az is kijön. Pl. egy gombakrémleves vagy egy könnyű zöldségleves vagy hasonlók, és egy pohárkrém.

2014. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valami szószos tészta?

1 csomag spagetti, fél kiló darált hús, és attól függően, h paradicsomos vagy tejszínes szósz csinálsz, 2 dl tejszín vagy pradicsompüré.

Apróra vágsz egy hagymát, 2-3 kanál olajon megdinszteled, rá a darált húst, megpárolod, só, bors (ha paradicsomos, akkor chili)mehet rá és fokhagyma. Ha hús már majdnem jó, mehet rá a paradicsompüré, kb, még 1x annyi vízzel hígítva. Abba én oregánót teszek és babérlevelet, egyet forr vele, és kész.

A tejszíneshez a szósz: a húst ugyanúgy, amikor puha, 1 dl vízzel felöntöm, 1 evőkanál tejfölből 1 evőkanál liszttel kis vízzel haberást készítek, ráöntöm, elkeverem, rá a tejszín, gyömbérrel és mustárral ízesítem.

a tetejére mindkettőnek reszelt sajt.

2014. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mégis miért lett 0% a válaszom? :(
2014. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szegény első, nem tudom, miért pontoztak le, pedig tökjót írtál! Én felpontoztalak! :)
2014. aug. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!