Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti figyelembe veszitek ezeket?...

Ti figyelembe veszitek ezeket? Lehet így egyáltalán finomakat főzni, enni?

Figyelt kérdés
Konkrétan az ételtársításokra gondolok. Eszerint húst, tojást, tejet, tejterméket csak keményítőmentes zöldségekkel jó enni. Mindenféle cukrot, mézet, édesítőt, stb. szintén magában vagy teában, vízben jó fogyasztani. Tehát mindenféle sütemény (még az elvileg egészségesek is) kilőve. Keményítőket is csak zöldségekkel ajánlott társítani. Gyümölcsök és zöldségek sem passzolnak egymáshoz. Helytelen ételkombinációk esetén a természetes bakteriális emésztés helyett erjedéses indul be, amelynek számtalan következménye van, a tápanyagok sem tudnak hatékonyan felszívódni, stb. Nektek mi a véleményetek? Van esetleg valamilyen emésztési panaszotok?
2014. aug. 14. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ezek többsége ostobaság. Pörköltet pl. csak tésztával, esetleg krumplival eszünk. Tejterméket pedig zöldséggel soha.

Annyi mindent kitalálnak, aminek semmi értelme.

2014. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amiket írtál így én sem értek vele egyet, sok marhaság kering a médiában és a neten is.

de az előző válaszolóval sem egy ponton, hogy a tejtermekétek zöldséggel soha...

Gondoljuk a sokféle zöldséges raskottasra, aminek koronája a tejföl és a sajt.

de még egyszerűbbet is tudok, nem hinnám, hogy nem próbálta már ki. Vajaskenyér sajttal, paprikával, ubprkávaé, paradicsommal.

A körözöttbe is teszünk hagymaféléket, paprikába is lehet tölteni... stb.

rengeteg joghurtos salátataöntet is van, amik nagyon egészségesek.

Szerintem a tejtermék nagyon is jól megfér a zöldségekkel és a gyümölcsökkel is nembeszélve a gombáról.

2014. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek mondjuk a köles vagy a rizs mézzel társítva olyan vad kombinációnak számít? Erről nekem olyan nehéz lenne lemondanom.
2014. aug. 14. 12:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik vad kombónak a rizs/köles mézzel... Az nagyon finom :P S nem érzek óriási gondot vele, pedig az én testem érzékeny (nem lesz rosszul, de érzem, hogy nem jó a tej és társai, a glutén, miegymás). Igaz, ez én vagyok, mások meg azt nem bírják, amit én eszem...

Az édesítőket az ember nem eszi magában...Sajnálom, ha csak 90 évig élek látható egészségben, mint az őseim jelentős része, de mézes édességeket ehetek, az jobb lesz bármilyen alternatívánál... :P Bizonyos dolgokról nem mondok le, csak mert valakik szerint az nem jó.


Viszont én sem szoktam jónak érezni, ha mindenféléket kombinálnak. A tejtermék/tészta sosem tetszett igazán. Keményítődús ételeket nem eszem, tejtermékből is csak némi sajtot, ez így nekem jó. Az alma pedig túl tökéletes salátába, sőt zöldségcurrybe, bocs :P A gyümölcsök hőkezelését viszont alapvetően kerülöm.


Túl sok ilyen szabály van, némelyek pedig természetesen ellentmondanak egymásnak. Hogy legyek így okos, ha nem vagyok szakértő, hogy kikutassam? Pár dologban biztos vagyok a saját testemre vonatkozólag, a jelzései alapján, elég nekem azt figyelembe venni s ellavírozni az élet táplálkozási útvesztői között.


Azt mondják, a gyümölcsöket más ételek után se fogyasszuk, csak magában, minden más előtt. A párom ezt előszeretettel szegi meg, én többnyire betartom, mert nekem az esik jól. Kivéve, ha gyümölcsöt szórok a kókuszkrémembe... :P

2014. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami a második kérdést illeti, természetesen lehet finomakat enni a fenti szabályok betartásával. Hús és keményítőben szegény zöldség, már ez roppant tág kör, már ha valaki ízes húshoz tud jutni, illetve kevésbé kényesek az ízlelőbimbói e téren, mint nekem :D

A tojás és olajos magvak kapcsolatáról nem szól a fáma, pedig abból is remek cuccok jönnek ki, főleg zöldségekkel...

Nagy tapasztalatom van abban, hogy hogyan együnk hedonistán elég sok ételcsoport kizárásával, a keményítődús ételek, a tejtermékek és a hús minimális szerepet játszanak táplálkozásomban, s ha nem tekintjük az édességeket, a többi már nehezen akad össze a fentiekkel. S jókat eszem.


Persze kinek mi a jó.

2014. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudnál esetleg írni néhány receptet, ha megkérlek rá? A húst nem szeretem, tejterméket nem eszek. Mindenféle érdekelne, mennyiségekkel. :) Privátban is írhatod.
2014. aug. 14. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!