Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az olajos konzerves halat...

Az olajos konzerves halat lehet sütni serpenyőben? Nem lesz tőle bajom?

Figyelt kérdés
a növényi olaj miatt kérdezem. olíva olajban pl nem szabadna elvileg sütni mert nem egészséges.

2014. aug. 14. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem új. Manapság a finomított napraforgó olaj miatt ágálnak, mert az előállítása egyéb nem kívánatos vegyszerekkel jár. De hogy olíva olajban nem lehetne sütni ez szerintem hülyeség.

Az a jó eset lenne, ha a halad olíva olajban lenne, de legtöbb esetben nem abban vannak eltéve. Én egyéb olajban eltett tenger gyümölcseiből csináltam már feltétet tésztára, isteni volt. És még élek :-)

2014. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az olivaolajnál nagy a keveredés:

Ez az egyik leginkább felforrósítható olaj, ezért sütésre az egyik legalkalmasabb, KIVÉVE a hidegen préselt extra szüz olajat, amit nyersen, salátákhoz illik használni.

2014. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szabad olívában is sütni. Csak akkor elvesznek belőle azok a jótékony dolgok, amik jobbá teszik mondjuk a napraforgóolajtól. Tehát ha sütni akarsz olajban, akkor mindegy, melyiket használod.
2014. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, sütheted bármilyen olajban, csak én azt nem értem, hogy az olajos halat miért kell megsütni.

Azonnal fogyasztható sütés nélkül is, akár önmagában citrommal meglocsolva, puha kenyérrel, de finom halkrém is készíthető belőle, vagy salátákba is minden további nélkül felhasználható sütés nélkül is.

Persze te tudod, miért akarod megsütni.

2014. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
csak kíváncsi vagyok, hogy ez a fajta hal milyen lehet sütve, semmi extra :)
2014. okt. 8. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!