Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kenyérsütőgépet vegyek?

Milyen kenyérsütőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom hogy tömör és gumis állagú kenyeret süt a kenyérsütö.ez igaz vagy csak recepr kérdés?valaki esetleg tud ajánlani tökéletes receptet ajánlani ami puha és ropogós kenyeret kapunk.valamint milyen géppel? :)

2014. szept. 5. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagyok oda kenyérsütőben sült kenyérért, de nagyon jó recepteket találsz itt:

[link]


Nekem egy Moulinex kenyérsütőm van, de egy idő óta abban csak kikeverem és megkelesztem a tésztát, majd formázom és tepsiben sütőben sütöm jó ropogósra, belseje pedig finom lágy lesz. Ebben készítem a pizzatésztát is, fánk tésztáját és kalácsot szoktam a gépben is sütni, az nagyon finom lesz.

2014. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sokan rájönnek, hogy a kenyérsütőgép dagasztásra és kelesztésre jó, sütni a sütőben kell :) Rengeteg probléma megszűnik, ha az ember nem a kenyérsütőgépben süti ki a kenyeret, szerintem szebb is, jobb is, hogy rendesen pirul a kenyér... Nem hiszem, hogy a gép márkája olyan sokat számít, bár bizonyára van közöttük különbség. Nekem egy volt és többé nem is lesz, mert nem eszem glutént. De nagyon sok éven át teljesen jó kenyereket sütöttem vele.
2014. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz tömör és gumis állagú, ha jó recept alapján készíted, a kenyérsütőgéphez mellékelt kiskönyv szerinti recept alapján készült első kenyerem a szemétben landolt.

Ha a legsötétebb héjszínra állítod be és letakarod a gép tetejét egy konyharuhával, akkor még szép barna és ropogós is lesz kívül, belül pedig finom lyukacsos, lágy kenyér, viszont az íze szerintem meg sem közelíti a sütőben sült kenyér ízét, első nap frissen még nagyon finom, de másnap nekem már nem annyira ízlik és nem szeretem, hogy ott van az alján egy nagy lyuk, a dagasztólapát helye. :-) Kalács finom akkor is, ha a gépben sül, szt már sokszor csináltam.

2014. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy Clatronic most ment tönkre. Húszezer alatt csak az Auchan sajátmárkás kenyérsütőjét találtam, azt vettem meg. Teljesen felesleges 30 meg 50 ezer forintot kiadni egy kenyérsütő gépért, annyival nem tud többet és annyival nem jobb.

Minden géphez, és minden altípusához ki kell tapasztalni a legjobb arányokat. Univerzális recept nincsen, ami minden géphez jó.

Jól gondolod, hogy csak recept kérdése a finom kenyér. No meg kísérletezni kell, tehát 2-3 rosszul sikerült kenyér után ne menjen el a kedved!!!

Én is sütöttem 6-7 téglát, aztán meg kifutott a kenyér, annyira megkelt, mire a jó arányokat eltaláltam, és kenyeret bírtam végre az előző Clatronic-kal sütni.

Leggyakrabban én is csak dagasztásra használtam. Nem utolsó sorban amiatt, mert a gyerekek szeretik a pizzát, és hajlandóak is az elkészítésében segíteni.

50 deka lisztből kiindulva 2 kisebb gáztepsire való pizzatészta lesz.


Szóval a lehető legolcsóbb gépet vegyed, amin 8-13 program választási lehetőség van...

2014. szept. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A második voltam. Egyetértek az előzővel, ne add fel, ha eleinte nem megy. A kenyérsütést ki kell tapasztalni, s utána sem lesz mindig ugyanolyan, ugyanabból a lisztből sem, de gyakorlottan azért mindig jó lesz, csak néha különösen finom, legalábbis velünk ez volt. Sok éven át sütöttem kenyeret, az utolsókban a párom is beszállt.
2014. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!