Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzni-sütni megtanulni mint...

Kaphun kérdése:

Főzni-sütni megtanulni mint egy szakács. Milyen szakirodalmakat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni főzni úgy mint egy Szakács OKJ képzésen vennék részt.Milyen szakirodalmakat tudnátok ajánlani, amit használnak ilyen képzéseken is, vagy amiből ezt meg tudnám tanulni?Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2014. szept. 11. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerősöm elvégezte a tanfolyamot. Sokszorosított receptgyűjteményből főztek, a vizsgán is ebből húztak. Némi anyagismeret volt,én könyvet nem láttam a kezében, az órán jegyzeteltek. Főleg akkor tanultak, amikor gyakorlaton voltak.
2014. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt másnak írtam, de bemásolom:

Nekem ez nagyon bevált: [link]


Egyszer Tescoban vettem, karácsony körül. Benne vannak a zöldségek, gyümölcsök szezonja, mit mivel lehet helyettesíteni, milyen alapanyag mire való, milyen eszközök vannak, tök jó receptek, saláták fajtái, melyik krumplit hogy kell elkészíteni, Teli van tippekkel, hogy kell tésztát főzni, rizs és gabona fajtái, lisztek, kuszkusz, bulgur stb. Vannak képek benne, nagyon szépek, hogy néz ki a véres steak, az átsült steak, meg a közepesre sütött steak, meg hogy kell hirtelen sütni a húst. Le vannak írva milyen húsok vannak, melyiket hogyan jó elkészíteni, mi az a pácolás. Sorolhatnám estig. De szuper tökéletes, minden alap dolog benne van, meg minden olyan is, amit csak profi szakácsoknak kell tudniuk. Tényleg SZUPER!


A másik: [link]


Ez is tök jó. Benne vannak az alap eszközök, meg a bonyolultabb eszközök, egy csomó tipp pl. Hogy kell csokilevelet csinálni dísznek, meg karamellás cukorból hogy kell "ketrecet" csinálni. Ez is szuper, ezt a kettőt nagyon ajánlom!!!!

2014. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pető Gyula: Ételkészítési ismeretek

Nekünk ez volt a tankönyvünk szakmunkás iskolában.

[link]


De nekünk is elmondták anno, hogy nem a suliban, hanem a gyakorlati helyen tanulunk meg főzni. Az iskolában csak az alapokat tanítják meg.

2014. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
könyvből nem lehet megtanulni (jól) főzni!! hidd el,tapasztalat! Szenvedély,elszántság,vagy egy jó szakács kell hozzá aki megtmutatja a fortélyokat.
2014. szept. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Pető Gyula könyvből tanultam anno. Plusz a többi elméletre is vannak könyvek (gazdálkodás, élelmiszer ismeret, haccp stb stb), de gondolom téged a főzés érdekel.


De azért az vedd figyelembe, hogy az elmélet, a gyakorlat (vendéglátás) és az otthoni főzés különböző dolgok.

A recepteket, elméletet meg tudod tanulni a könyvből, de magát a szakács szakmát, csak gyakorlaton tudod, profi szakemberektől.

Például hiába tudod a besamel receptjét, elkészítési módját, ha 100 adagot főzöl, máshogy fogod elkészíteni, mint ahogy le van írva, vagy mintha otthon csinálnád 4 főre...

2014. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Évek óta főzök, gasztroblogot is vezetek. A tapasztalatom az, hogy könyvből nem lehet megtanulni, csak a saját és a közvetlen környezetedben látottak, tapasztaltak alapján lehet csak.

2014. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!