Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek ez jó recept...

Szerintetek ez jó recept lenne, működne?

Figyelt kérdés

Most pattant ki a fejemből. Itt a recept:


megfőzöm a rizst só nélkül, mikor kész lesz teszek bele egy kevés tejet. felverek tojássárgáját és megcukrozom.

Beleöntöm a tejes rizsbe, majd teszek bele lisztet egy keveset.

ezt a masszát tepsibe öntöm és megsütöm.

közben felverem a tojás fehérjét. (nem tudom hogy kell bele cukor)

kiveszem a készre sült sütit, majd rákenem a habot. visszateszem a sütőbe, hogy a rajta lévő hab megkeményedjen. Mikor már ez is kész lesz, csinálok karamellát a süti tetejére (rácsurgatom), majd ha kihűlt, hűtőbe teszem. Vélemény? Kellene mást változtatni szerintetek?


13/L



2014. szept. 13. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Tehat egy átalakított rizsfelfujtat akarsz csinalni. Iztelen rizst fozni értelmetlen, liszt nem ertem minek bele. Tojasfeherjebe kell cukor, anélkül xar.
2014. szept. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindent

amúgy meg igen, valami rizsfelfÚjtas alapú akármit csinálnék.

Csak eddig nem tudtam hogy így kell ezt csinálni.Amúgy sokszor találok ki sütiket, általában sikerrel.

2014. szept. 13. 10:36
 3/6 anonim ***** válasza:
A rizst tejben fözd meg, ne rakj bele lisztet, csak a tojást es a cukrot. Ha nem raksz bele tojasfherjet, száraz lesz, tehat kellene ra valami krem, pl puding, aztan mehet ra a cukros tojashab. Ha pl vanilia puding, akkor passzol hozza a végen a karamell is.
2014. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi mindent :))

megcsináltam és nagyon fini lett. :))

2014. szept. 13. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy csinaltad meg végülis?
2014. szept. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bumbi02 ***** válasza:

Ha receptet találsz ki, arra figyelj, hogy ne legyen túl édes. Mármint itt egy édes rizses masszára teszel egy édes habot, majd édes karamellát, és az embernek el fog telítődni a szája a cukorral. Érdemes valami savanykásabb gyümölcsöt a rizshez keverni (fagyasztott erdei gyümölcs pl), vagy a karamell helyett, egy erdei gyümölcsragut készíteni (serpenyőben a gyümölcsöket karamellizálod kevés cukorral).

Amúgy az elgondolás jó, tényleg rizsfelfújtas jellegű, de a rizst nyugodtan sózhatod (enyhén), különben ízetlen lesz. A legtöbb édes süteménynek is jót tesz egy csipet só:) A harmóniára viszont figyelj, hogy ha valami túl édes, az ember szája kívánni fogja a savanykásat.

2014. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!