Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a szüleimnek...

Mit főzzek a szüleimnek meglepetésből? 14/L

Figyelt kérdés

Szeretnék főzni nekik valami főételt (leves/hús,köret/egytálétel/bármi) és hozzá egy kis desszertet. Sütöttem már néhányszor szalmakrumplit (sültkrumplit), omlettet, és egyéb egyszerű ételeket is, segítettem édesanyámnak levest főzni (szinte mindent én csináltam, ő csak az arányokat mondta) tehát nem tudok azért olyan nagyon bonyolult ételeket elkészíteni.

Három személyre kellene főznöm, és lehetőleg olyan ételt, amit egy cukorbetegnek is meg lehet enni.

Minden ötletet szívesen várok recepttel együtt, esetleg ha tudtok finom zacskós ételeket (na jó azért nem bögrés levest) azokat is szívesen fogadom, de inkább én készítenék valamit.:)

Előre is köszönöm a normális válaszokat, mindenkinek megy a zöld pacsi.;)



2014. szept. 15. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Főzzél paradicsomlevest, dobozos paradicsom ivóléből, és készíthetsz spagetti carbonarat, zacskós carbonara szószból, és süthetsz mellé palacsintát.
2014. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az olajból és a lisztből rántást készítünk.

Felöntjük a hideg paradicsomlével, és elkeverjük.

Beletesszük a hagymát, ízlés szerint adunk hozzá cukrot, sót, borsot.

Felforraljuk, forralás után kb. 10 percig főzzük.

A betűtésztát sós vízben kifőzzük, csak tálaláskor tegyük a levesbe, mert megszívja magát.

Ha később felmelegítjük, egy kis vizet tegyünk bele, mert besűrűsödik.

2014. szept. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tej, vaj, a zacskó tartalma, keverés, percnyi főzés, főtt spagettire öntés. Nagyjából ebből állt az étel.


Spagettí carbonara.

2014. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon aranyos tőled, büszkék lehetnek rád a szüleid :)

Főzz nekik tojáslest vagy egy könnyű zöldségkrémlevest (pl.: brokkoli). Ezeket könnyű elkészíteni és nagyon finomak.

Főétel:

-spagetti

vagy

-rakottkrumpli

vagy

-befűszerezed a csirkemellet gyros fűszerrel és serpenyőben kevés olajon megsütöd (vigyázz ne hogy kiszárítsd!) ehez csinálj krumplipürét és párolt zöldségeket


Desszert az attól függ hogy rá érsz-e pepecselni vagy sem :)

Ha ráérsz: linzer, néró, kókuszgolyó

Ha nem érsz rá: amerikai palacsinta, házi krémtúró friss gyümölcsel :)

Ha szükséged van valami receptre, jó tanácsra, segítségre írj bátran privit :)

2014. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:) Még nem döntöttem, úgyhogy jöhetnek még ötletek
2014. szept. 16. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehogy zacskós szrt főzz!

Olajon megpirítod a felvágott hagymát, ez az alap, és utána:

- paradicsompüré, oregánó, bazsalikom, majoranna, bors, meg valami sonka csíkozva

- kukorica, gomba, sonka csíkozva, bors, tárkony, majoranna, rá pedig joghurt

- kolbász felvágva, kukorica, bors, esetleg kis csípős paprika, curry, 1 paradicsomkonzerv

Ezeket mind összedobod és utána még kicsit (kb. 2-3 perc) hagyod a fedő alatt, és vagy összekutymolod a kifőtt tésztával, vagy külön tálalod.

De tésztára bármit tehetsz - bár ha cukorbeteg, akkor vigyázni kell vele -, túró, szaonna, sajt, tejföl,...


- fokhagyma olajon megkapat (1-2 perc max.), rá a kockázott paradicsom, kömény, bors, aztán a csíkokra vágott paprika (pici víz, és fedő alatt addig főzöd, míg a paprika megpuhul)

2014. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!