Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kakaós és a pizzás csigának...

A kakaós és a pizzás csigának egyforma a tésztája?

Figyelt kérdés
Azt akarok most sütni és nem szeretnék két adag tésztát keleszteni külön.
2010. jan. 20. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát az pizzáscsigának én személy szerint sósabb, a kakaósnak pedig édesebb tésztát kelesztenék, de próbáld ki, hogy egy aranyközéputas se túl sós, se túl édes alaptésztát keleszteni és akkor mehet a kettő sütése!

Jó étvágyat kíván egy Anyuka.

2010. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ha leveles tésztából csinálod, akkor igen.

amit üzletben kapsz, az is levelesből készül, mert az a tészta sem túl sok cukrot, sem túl sok sót nem tartalmaz, így édes és sós péksüti is készíthető belőle.

De ha kelt tésztából csinálnád, akkor külön tésztát kell készíteni hozzá. Bár a levelest csak meg kell venni a boltban, annyival is előrébb vagy.


maszatka

2010. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én egy tésztából szoktam csinálni, csak kevesebb cukrot teszek bele. A pizzás csigának se árt ha egy kicsit kevesebb a cukor benne és így jó a pizzás csigának.
2010. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mármint a kakaós csigának nem árt :D
2010. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én egy tésztábol csináltam..de szerintem a kakaós tészta nem ártott volna ha édesebb lett volna..de nem gáz..kinek hogy..
2010. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az élesztő felfuttatásakor a tejbe teszek kicsi cukrot az édes és a sós tésztáknál egyaránt. Ezen kívül több cukrot nem tennék bele, és több sót sem. Hanem a tölteléket jobban megsóznám, illetve cukroznám.
2010. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Külön csináltam, a kakaósat édesre, a pizzasat sósabbra. Végülis nem volt nagy munka, meg jobb is így, mert mire a kakaósat betoltam a sütőbe, megkelt a pizzás, kenhettem azt is, nem állt sokáig a tészta.
2010. jan. 20. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!