Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok ötletet adni? Sütihez.

Tudnátok ötletet adni? Sütihez.

Figyelt kérdés
Olyan sütit szeretnék, ami piskótából van, meg van töltve valami nagyon finom krémmel és a tetején tojásfehérjehab van (azt hiszem az, ami ilyen ragacsos ha belenyúlunk, fehér és nem tejszín, az tuti) és még lehetne benne csoki...vagy rajta... tud valaki valami ilyen sütit? Csak ne legyen intenzív irritálós szaga, mert babát várok és a fôzés így is kínkeserves... :D de sütire vágyom és muszáj valamit kitalálni... Otthon meg sokat csinálhatok a bolti ár töredékébôl.:)
2014. szept. 25. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Képviselőfánk.
2014. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a sütit, amit körülírtál, nálunk nanuk tortának hívják, magyarul nem tudom micsoda.

Kakaós piskótát kell sütni, ez az alja. Aztán tojások sárgájából főzöl egy krémet, ez a sárga krém része, ezt kened a piskótára, a tojások fehérjét pedig gőz fölött kell nagyon keményre felverni, ez a sárga krém fölé kerül. Végül csokival kell bevonni. De sajnos most a neten sehol sem találom ezt a receptet, pedig tuti, hogy már valamelyik gasztroblogon is olvastam.

2014. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elmomdom, honnan jutott eszembe ez az egész. ... Apukám és anyukám szétmentek, aztán apum minden hétvégém elvitt sütizni, mesét nézni, biciklizni... És ebbôl az egészbôl megmaradt és elôjött az 'Extra kockának' nevezett süti emléke... Mindig azt lértem, apukám meg lúdlábat meg rigójancsit... :) A neten lévô extra kocka teljesen más... ez fehéres piskóta, valami fehér krém, amibe néhány szem mazsola volt, megint egy piskóta és erre nagyon vastag (kb 10 cm, ha nem több) tojáshab. :) ezen meg némi csoki... a süti nagyrésze a hab volt... :))) Imádtam!!! de ilyent nem tudok készíteni,.ezért valami krémes, habos, csokis piskótás finomságot kéne találjak.
2014. szept. 25. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. szept. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vagy, rögtönzöl. csinálsz egy csokis piskotát, valami vajas krémet a közepébe (én pl vegyes erdei gyümiböl szoktam, de leet pudingos is. én a vajasakat nem szeretem) és a tetejére kakobol krém (ezt szoktam ha nincs itthon csoki, nem olyan finom, de az összképhez ok...) aztán, a tetjére tojáshab. bár én azt sem szeretem, ugyh a tejszinre szavaznék :D szoktam ilyen hirtelensütiket gyártani abbol amit épp itthon találok... föleg muffinokat :)banános-csokisat, almás-fahéjasat.. legjobbak :)
2014. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, leírom neked a diós-habos kockát. alul vékony piskóta, rajta főtt dióskrém, ezen vastag gőzön felvert tojáshab, csokival megcsorgatva.Nagyon édes, de nagyon finom.
2014. szept. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!