Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit ajánlotok zöldborsó...

Mit ajánlotok zöldborsó főzelék mellé egy VEGÁNNAK? (sok sok ötletet kérek )

Figyelt kérdés
Körethez mit csináljak az egyik vegán vendégemnek? Eddig amire gondoltam rántott padlizsán, karfiol és patiszon, de ezen kívül még biztos vannak más opciók is. (Vegán tömören: nem eszik tejterméket, húst, tojást)

2014. máj. 23. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek jók, esetleg vegán fasírt. Pl. főtt babot-borsót-kukoricát és mellé hagymát gyúrsz össze masszává és azt sütöd ki. Vagy más zöldségeket. Cukkiniből is lehet fasírtot csinálni. Sült, enyhén fűszeres tofuszeleteket is adhatsz hozzá, ha szereti. Vannak vegánok, akik pl. szejtánt fogyasztanak (gyúrható búzamassza, amit húsként sütnek ki). A lehetőségek száma végtelen :)
2014. máj. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

sült zeller, sült gomba, szójafasírt, pirított tofu kockák, zöldség fasírt

csinálhatsz különféle salátákat fenyőmaggal, tofuval töltött zöldségek, majorannás krumpliszalma sült paradicsommal

A rántott padlizsánt, gombát hogy csinálod?-hisz ahhoz is kell tojás

2014. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se teszek tejterméket a főzelékbe... A borsófőzelékbe nekem abszolút semmi efféle nem kell, de némelyikből hiányzott a régi tejföl, abba kesutejfölt használok, szuper, direkt jobb :D

Ha normálisan rántani nem is, tempurálni azért lehet a feltétet...


Nekem épkézláb ötletem nincs a fentieken kívül, bocs, reménytelenül tojásos vagyok s amit magamnak még tudnék hozzá csinálni, az picit speciális (nyersvegán zöldségfasírt - nagyon finom, de aszalás nélkül szétesős, illetve magropogós olajos magból mikróban, nagyon zsíros, nem mindenkinek való, nekem igen. persze zöldségesebben is lehet készíteni).

2014. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szójafasírtot
2014. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sült paprikával.
2014. máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Na, letörölték a 3ast. Aki azt írta, hogy poénból ő disznózsírt tesz a vegetáriánus kajába.
2014. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

A parom kapcsan nekem is van egy vegan ismerosom, a legfanatikusabb kategoriabol. Egy ideig probalkoztam a vendeglatasok alkalmaval, hogy olyan etelt tegyek ele, amit biztonsaggal meg mer enni, de vegul feladtam, mert vagy talalt valami kivetnivalót az etelben, vagy szimplan nem hitte el, hogy tenyleg 'mindenmentes'.

Igy azota, amikor nalunk gyulik ossze a tarsasag es fozok is, megkerdezem elotte, mit szeretne enni, megkerem, hogy pontosan mondja el, mit hasznalhatok (a termek markajat is), es neki azt keszitem. Azota hajlando enni nalam:).

A kerdesedre egyebkent azt javaslom, nezz korul vegan gasztroblogokon, ott nagyon jo recepteket talalsz. Hihetetlen megoldasokat talalnak ki, raadasul meglepoen finomak is vannak koztuk.;)

2014. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pl. zöldségfasírtot, vagy ha eszik szóját vagy szejtánt, akkor abból pörköltet.
2014. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tócsnit szoktam csinálni főzelékek mellé, mi nagyon szeretjük, csak reszelt burgonya, só, bors és kis liszttel.
2014. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!