Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtök készítése - mi a gond?

Sütőtök készítése - mi a gond?

Figyelt kérdés

Évek óta sütünk tököt, de soha nem biztos a végeredmény: azaz a tök mindig meglesz és ehető, csak nem mindig egyforma a sütőtök állaga. A kérdés az volna, hogy ez befolyásolható a sütés által vagy szimplán csak a sütőtök milyenségétől függ ? Utóbbi esetben nyilván nem tudunk mit kezdeni ( akár a dinnye esetében, amit megvesz az ember és amilyen, olyan ) , de ha sütés kérdése, akkor kíváncsi volnék milyen módszer által lehet változtatni az állagán. Mi akkor szeretjük, amikor olyan " kissé száraz, darabosabb " , s nem amikor " szálkás, nyálkás " - idáig ér a kifejezőképességem a sütőtökre nézve :D. Szerintem aki készíteni szokott, az tudja mire értem.


Előre is köszönöm !


2014. okt. 18. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
feher bor, mez , szegfuszeg, fahej. Ezzel a keverekkel ecsetelem a sutotokot sules kozben. Az allagan ez nem valtoztat, de a nem parazs tok is elvezetes marad.
2014. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az un. orange/kanadai/hegedűtök, még sosem csalódtam, mindig édes, és nem nyálkás-szálkás. értem mire gondolsz, nekem is volt régen ilyen élményem a szürke nagy úritökkel, hiába dícsérték, hogy ilyen meg olyan finom, megsütve semmilyen íze nem volt, és állagra sem jött be.

Szóval szerintem tökfüggő:)

2014. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőnek.


Első - nem szoktam fűszerezni, bár nagyon remek lehet. Mi azonban a nyers ízek kedvelői vagyunk :).


Második - igen, a típusra gondoltam én is, hogy az számít. Kísérletezünk még.

2014. okt. 18. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Típustól függő az állaga, a nagy kerek sütőtök a száarazabb fajta, a hosszúkás tök szaftosabb, lágyabb lesz.
2014. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!