Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miből mennyi (darált hús,...

Miből mennyi (darált hús, zsemle/kenyér, tojás) kell fasírthoz 15 személyre?

Figyelt kérdés
Születésnapom alkalmából szervezek kis összejövetelt 15 személlyel segítséget szeretnék kérni,hogy 15 személyre ha körülbelül ilyen falatnyi,kis méretű fasírt golyókat szeretnék csinálni miből mennyi kell?
2014. okt. 21. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

1,5 kg darált húsból és fél kg kenyérböl kb. 20 (nagyobb tojásnyi) gombóc lesz, egy emberre 3-5 gombóc elég.

Szerintem ha ennek a négyszeresét (6 kg hús, 2 kg kenyér, 8 tojás ) veszed, akkor biztos elég lesz - és ha marad, azt másnap még hidegen is meg lehet enni, vagy le is tudod fagyasztani.

2014. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

5 főre csinálok egy kiló darálthúsból fasírtot. ehhez teszek 20 dekányi kenyérbelet, 2 tojást, egy jó fej vöröshagymát, vagy 2 közepeset, 3-4 gerezd fokhagymát,sót őrölt köményt, majorannát, borsot, kis fűszerpaprikát.A fűszerek kb teáskanálnyiak, de só lehet, hogy több kell, ízlés dolga. (kóstolni is kell )

Én morzsába forgatom, úgy sütöm ki, de legalább 20 darab kijön belőle, normál fasírt méretűek.

ha ennél apróbbra csinálnám rengeteg lenne belőle.

persze ehhez az alapadaghoz köret is társul.

Attól is függ a mennyiség, hogy adsz-e esetleg mellé még valamit, pl majonézeskrumplit, vagy más gazdag salátát.

Én 4 kiló hússal kezdenék neki, de te tudod mekkora étvágyú a vendégsereg, és,mint írtam, lesz-e még más kaja is.

2014. okt. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 főre fél kiló húsból, 2 zsemléből, 1-2 tojásból és 1-2 hagymából készül. 6 kiló nagyon sok ennyi emberre, gondolj bele, hogy akkor csak a hús része jön ki 40 dekára fejenként, és akkor még nem beszéltünk a zsemléről, hagymáról, tojásról. Szerintem ez azért nagyon nem átlagos, hogy 1 fő ennyit enne...
2014. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!