Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a barátomnak?

Mit főzzek a barátomnak?

Figyelt kérdés
Valami olyanra gondoltam, ami finom, laktat, nem túl bonyolult elkészíteni és aránylag olcsó is. Főzelékek kizárva. Köszönöm
2010. jan. 25. 23:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Paprikás krumpli.
2010. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
kicsit különlegesebbre gondoltam de köszi:)
2010. jan. 25. 23:23
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Juhtúrós sztrapacska.

Egyébként azért irtam elsőre paprikás krumplit mert megfelel minden követelménynek max. nem különleges:P Ha különlegesset akarsz és aránylag olcsót az kicsit üti egymást...

2010. jan. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
azért nem írtam h olcsót:D
2010. jan. 25. 23:32
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Veszel csirkemellfilét, felszeleteled fél tenyérnyi darabokra, kevés olajjal, sóval, borssal, mustárral bedörzsölöd, fokhagymát közéjük raksz. 15-20 percig hagyod, addig főzöl rizst zöldséggel. Utána egy tepsibe belerakod a szeleteket, és be a sütőbe, pár perc után megfordítod, ananászkarikát rá, majd erre reszelt sajt. De ananászt nem muszáj. Addig hagyod, míg a sajt meg nem pirul kicsit. Barátomnak ez a kedvence. :)


Van még egy egyszerű, ugyanígy fűszerezed, csak kis darabokra vágod a csirkemellet, serpenyőben megsütöd, míg ki nem fehéredik, majd öntesz rá tejfölt, és még pár percig a tűzön hagyni, kavargatni. Ezt is imádja a pasim. Köretnek ananászos barna rizs pl. De a hús mellé még lehet konzervgombát is adni, azzal is nagyon finom. Mikor kezd fehéredni a hús, akkor hozzáöntöd, és hagyod kicsit, hogy összeérjenek, majd rá a tejfölt. :)

2010. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
köszi szépen elég fincsinek tűnik:) igen azt elfelejtettem megírni, hogy rossz a sütőjük, így a serpenyős ételek előnyben vannak:D
2010. jan. 25. 23:39
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
egy jó vastag krinolint!
2010. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ebédre lesz, akkor a legjobb és legegyszerűbb a rántotta vagy tükörtojás, többféle zöldséggel (belesütve). Gyorsan kész van, nem drága és finom is. Paradicsomot nem szabad tenni csak a tükörtojásba, a rántotta úgy néz ki tőle, mint a lecsóban a tojás, az meg elég undorító úgy magában. Tükörtojásban felkarikázva viszont nagyon finom.
2010. jan. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%
fozniakarok.hu Sok jó receptet találhatsz itt!
2010. jan. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
Carbonara fincsi, gyors és egyszerű elkészíteni...pl.
2010. jan. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!