Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha leveles tésztából csinálom...

Ha leveles tésztából csinálom a sósrudakat, akkor csak ki kell venni a csomagolásból, megkenni tojással, felvágni és megsütni? Nem kell külön külön olajozni a lapokat?

Figyelt kérdés
És ha szeretnék túrót belecsempészni,akkor hogyan?
2014. nov. 6. 10:30
 1/6 anonim válasza:

Az alját azért olajozd meg, vagy sütőpapírt használj, hogy ne ragadjon le!

Ha tölteléket akarsz bele, akkor nyújtsd ki a tésztát, vágj téglalapokat, tedd bele a motyót (de ne túl sokat) és kettéhajtod.

Én szoktam olyat ugyanilyen módszerrel, hogy virslit teszek közé, feltekerem, kicsit kilapítom aztán, megvagdosom a tetejét és sajtót szórok rá. Az is nagyon fini :)

2014. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell semennyire sem olajozni sem alul sem felül, van abban elég zsiradék. A sütőpapír a mosogatás megkönnyítését szolgálja.

Csak ki kell a tésztát megfelelő vastagságúra nyújtani, szaggatni, darabolni, vagy ahogy írták kockára vágva akármivel megtölteni.

Tojással lekenni, amivel akarjuk meg lehet szórni, reszeltsajt, magvak, és forró sütőben aranysárgára sütni.

2014. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hasonlóan készítem, mint a 2-es. Nem olajozom. Viszont a nyújtásnál lisztet használok.

Szoktam csavart masnit is készíteni ebből a tésztából a következő módon: kinyújtom a tésztát vékonyra. Resztelt sajtot összekeverek kicsi sóval, pirospaprikával. Ezt a tészta egyik felére szórom, majd ráhajtom a másik felét. Jól összenyomkodom, s újból eredeti nagyságúra (vékonyra) nyújtom. Felcsíkozom, s egy egy csíkon "tekerek" egyet, s tepsibe rakom, majd megsütöm. Szerintünk nagyon finom :)!

2014. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jaj lányok megtévedtem,bocsi. Rétes tésztát vettem..nem tudom mit kezdjek vele.
2014. nov. 6. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát süss túrósrétest :))a réteslapokat viszont vékonyan be kell olajozni. (de rajta van a felhasználási javaslat )
2014. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. nov. 6. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!