Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon egyszerű sütik kezdő...

Nagyon egyszerű sütik kezdő háziasszonyoknak?

Figyelt kérdés

Eddig nagyrészt csak muffint sütöttem, mert gyorsan összekeverhető, van formám hozzá és nem nagyon lehet elrontani. Ezt sajnos már unjuk, de minden más recept bonyolultnak tűnik nekem.

Ötletek és receptek egyszerű sütikhez?


2014. nov. 14. 05:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak elsőre tűnnek bonyolultnak, hidd el. :)


Amúgy tök jók a sütés nélküli desszertek is, és azok tényleg könnyűek.

(kókuszgolyó, raffaello golyó, kókuszos tekercs, Albert kekszes csíkos sütemény, keksz-szalámi, sport szelet...)


Egyszerű sütemény pl. a brownie, amerikai cookie, amerikai palacsinta, méteres kalács...

2014. nov. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindenféle kevert tészta ilyen, az alapsémája: a vajat kikevered a tojás(ok)kal meg cukorral, géppel, amíg teljesen egynemü masszát kapsz, utána lassú keverés közben belekevered a lisztet meg egyéb anyagokat és alaposan kikent formában sütöd.


Elrontani nem lehet, kivéve ha nem kevered ki rendesen, illetve ha nem tartodbe a mennyiségeket.

2014. nov. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kókuszgolyó az alap, de a múltkor a 9 éves lányom tiramisut csinált babapiskótával, szóval az se lehet túl bonyolult.

:D

2014. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezekből tudsz válogatni, ha sütni nem akarsz

2014. nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bögresütik egyszerűek és sok mindent belepakolhatsz, pl. gyümölcsöket, csokdarabokat, diót, mandulát, szárított gyümölcsöt, de piskótával is megteheted ugyanezt.

Pl. addig versz habverővel 4 toját és 4 lapos evőkanál cukrot amíg kemény, habos állaga lesz, majd belekeversz 4 púpos evőkanál lisztet óvatosan, tepsibe öntöd és megszórod fahéjas gyümölccsel, negyed óra alatt megsül közepes lángon.

2014. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A sütőporos (kevert) sütik mind ilyenek pl banánkenyér (elronthatatlan), püspökkenyér, márványsüti. Kekszek/linzerek, talán annyival bonyolultabb hogy szaggatni/formázni kell, és figyelni hogy ne süljön túl. Intelligens krémes. Túrós pogácsa (élesztő nélkül: ugyanannyi túró, margarin és liszt pl mindegyikből 25 dkg + ehhez passzoló mennyiségű só, szintén csak keverni kell). Van egy másik túrós recept ami nagy kedvencem [link] ezzel élesztős tésztákat tudsz helyettesíteni (nem kell keleszteni, hamar megvan, finom), megcsináltam már kakaós/fahéjas/baconos csigának, szilvás lepénynek és pizzának is (amelyik sós abba persze nem tettem cukrot).
2014. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt ebben a percben találtam:


[link]

2014. nov. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link] Én múltkor ezt csináltam, még tettem bele darabolt diót is :)

Ez nagyon egyszerű, csak külön rakod a száraz, meg a nedves hozzávalókat, összekevered, majd a kettőt is. Majd kisütöd.

2014. nov. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A natúr piskótatészta szerintem még a muffinnál is egyszerűbb, a kombinációs lehetőségei pedig páratlanok.
2014. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A piskótát pont hogy könnyű elrontani. Nekem 12 év tapasztalattal is sikerült már, pedig sütöttem elég piskótát :D Könnyen összeeshet.
2014. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!