Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gluten es laktoz mentes receptek?

Gluten es laktoz mentes receptek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Gluten es laktoz intoleranciam van, viszont nem talalok olyan recepteket amik mindezt nelkulozik.Ezt 4 napja diagnosztizaltak nalam ezert 3 napja, kb zoldesegen es gyomolcson elek, illetve sutottem sutotokot de odaegett (nem tudok fozni):-))


Mivel nem talatam recepteket igy organikus bebietelt eszem ami igy 32 evesen eleg gaz:-)))Most attol elvonatkoztatva h "tanulj meg fozni" a "helyedben ezt nek yartanam ezt viccesnek" szoval tud valaki valami konstruktiv valaszt adni,legyszi?


Akar meg fozni is megtanulok csak ne zoldsegen meg babakajan kelljen elnem:-))


Koszi



2014. nov. 23. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
32 évesen az a gáz hogy annyira életképtelen vagy hogy nem tudsz főzni lol
2014. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem most ez a kedvenc forrásom :)

2014. nov. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! szerintem keress paleo gasztroblogokat, ők ugyanis se tejterméket se glutén tartalmú ételt nem esznek, :)
2014. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi utolso 2:-)))A paleo-nak utananeztem az egyetlen baj az volt vele, hogy a recepteket rendelni kell es nem csak ugy terjesztik a neten i gyenesen, amit mondjuk nem is ertek:-)))A lenyeg az h 3 nap bebitap utan nekem mar mindegy, csak recept legyen ezekkel a feltetelekkel:-))))
2014. nov. 23. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Micsoda? Rengeteg paleo blog van a Neten, beírsz valami ételféleség nevet plusz azt, hogy paleo s már találsz egy csomót... Rengeteg receptem származik ilyen oldalakról.


Azt nem értem, miért zöldségen és gyümölcsön élsz, egy csomó egyéb alapanyag van, valamelyiket csak eszed:

hús, tojás, olajos magvak, gluténmentes gabonák. Nem tudom, hüvelyeseket eszel-e, de laktatóak és van, amelyiket csak megfőzöd sós vízben és kész (sárgaborsó - kár, hogy mindig is untam, bár ma már úgysem enném).

A húst is bedobhatod zsírba megsülni, de akár valami pástétomot is vehetsz vagy konzerv halat vagy füstölt lazacot, ha több pénzed, van, mint nekem, de hasonlóan szereted :D A tojás megsütése, megfőzése sem egy nagy dolog... Egy marék pörkölt kesu elropogtatása pedig főleg nem :D Ha már megy a rántotta, nem nagy ügy némi zöldséget belekeverni...

De Te még krumplit és rizst is ehetsz, azt is elég főzni, sütni, máris jó (OK, a rizsre kell valami, de pár gyümölcs vagy kakaópor és dió belekeverése, valljuk meg, nem nehéz).


Azt azért megértem, hogy eleinte nem olyan könnyű. A szinte vega paleo korszakom elején azt se tudtam, mit egyek, nem lakom jól könnyen... Pedig az még mennyire laza étrend, a mostanim sokkal durvább, de mégis annyira könnyű követnem. Sokat segítettek a paleo és a nyersvegán receptek ;)

2014. nov. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is laktóz- és gluténmentes diétán vagyok, mert pozitív lett mindkettő ételintolerancia teszten.

A kenyeret hajdina és köleslisztből készült lepénnyel pótolom. annyira nem olcsó, de nem is vészes. kávédarálóval csinálunk lisztet a hajdinából és kölesből, és megsütjük. ha érdekel, leírom majd bővebben is.

mondjuk nem értem, húst miért nem eszel.

2014. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 I.B.T. ***** válasza:
krumpli meg hal. Ezekben biztos nincs.
2014. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Erika83 válasza:
mindenmentes.hu
2015. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!