Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek holnap?

Mit főzzek holnap?

Figyelt kérdés
Olyan ötletekre lennék kíváncsi, amik nem a megszokott rakott krumpli vagy lecsó, lehet összetettebb vagy bonyolultabb étel is. Ja, és ne valami tészta, mert az ma volt. Elore is koszonom!:)

2014. nov. 27. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Fokhagymakrémleves,gyros pitában vagy tortillában, tzazikivel.

Esetleg főzelékek(bab,borsó,kelkáposzta,krumpli,zöldbab)Chilis bab,borsópörkölt,rántott sajt,gomba,karfiol,hal,hús.Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Illatos-omlós csirkemell :) Imádom.. Nagyon egyszerű elkészíteni, nagyon finom és viszonylag olcsó.


Keress rá!

2014. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tejszines hagymaleves, sortesztaban sult csirkemell, fokhagymas szosszal, hejas burgonyaval
2014. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen az eddigi válaszokat! Remekül hangzanak:)
2014. nov. 27. 22:16
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Paradicsomos húsgombócot!
2014. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
69%

Finom vadas spagetti tesztava:-)

A ferjem szakacs neki biztos lennenek jo otletei, de mar alszik.

Esetleg toltott hal,leontve azzal a level amibe sokaig fott.Ez megdermed ebbe a hidegbe es kesz is a halkocsonya,benne a finom toltott hallal.

2014. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
93%
Elozo vagyok.Bocsi,most latom,hogy ne legyen teszta.Akkor vadas zsemlegomboccal:-)
2014. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ma (is) currys rizs volt:

- rizst (nem tudok pontos mennyiséget, talán két maréknyi)

- olajon megdinszteltem egy nagy fej lilahagymát, beledaraboltam kb. 5 cm-nyi kolbászt, egy piros paprikát, meg egy marék kukorica-borsó kombinációt

- sóztam, borsoztam, és megvártam, míg kicsit megpuhul a paprika

- belezuttyintottam a rizst, 1,5 teáskanál curryt, kb. ugyanennyi cukrot, és kész

Tipp: tettem bele mazsolát is, nekem nagyon ízlett, a párom kissé furcsának találta (csirke-mazsi párost jobban szeretné) :D

Kb. húsz perc alatt elkészültem.


- baconbe tekert zöldbab besamelmártással (szalonnába 5-6 zöldbab, kivajazott tepsibe/jénaiba lefektet, rá az öntet), reszelt sajt és 20 perc sütés - köretnek meg amit szeretnél


- tócsni


- mexikói zöldségkeverék kis olajon megpirít, bele a karikázott kolbász/debreceni és mennyiségtől függően felvert tojás


- olajozott jénaiba hagyma, krumpli, kolbi, virsli, paprika, paradicsom (padlizsán, stb.), só-bors-rozmaring pici víz és fedő alatt készre sütöd


- rántott karfiol, gomba, tök, krumpli, brokkoli, stb. körettel

2014. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon segítőkészek es aranyosak vagytok! Ezer hála!:)
2014. nov. 28. 00:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mi van a hűtőben és mennyi pénz a tárcádban. (hóvége megterhel vagy nem? mert fillérekből is lehet okosan sokat és finomat, jót csinálni.) :)


sütőtökpüré? úgyis szezonja van és olcsó, lehet sósabbra és édesebbre is készíteni, ízlés szerint. sült hússal, pl. rozmaringgal, borssal fűszerezett csirkemellel nagyon finom.


egyebek:

gombaleves (kis tejföllel, hogy krémes legyen)

mézes mustáros hús főtt rizzsel?

knédli pörtkölttel

rizottó idényzöldségekkel (szintúgy sütőtök is jöhet hozzá, vagy kelbimbó, ilyesmi)

palócleves?

2014. nov. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!