Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket főzzek,...

Milyen ételeket főzzek, amiket le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés az időm a főzésre, de imádunk enni, ezért úgy döntöttem, hogy dupla adagot főzök mindenből, ami fagyasztható. A hagyományos ételeket részesítjük előnyben. Segíts légyszi egy lista összeállításában. A tésztafélék szerintem nem élvezhetők kiolvasztás után, azt inkább mellőzzük.
2010. jan. 31. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

levesek, pörkölt minden formában,töltött káposzta, székely káposzta, töltött paprika, vadas.

Rengeteg kaját le lehet fagyasztani, anyukám mindig így csinálja.

2010. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nekem is ugyanez a gondom.Szeretünk enni,de állandóan rohanunk,és nincs idő főzni.Én sok mindent leszoktam fagyasztani.Pl: pörkölt,húsoskáposzta,Különböző töltött húsok(ezeket frissen panírozom),fasírozott,töltött paprika...
2010. jan. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
halászlé
2010. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tésztákat is lelehet fagyasztani,ha nem főzöd túl.Nokedlibe több tojást kell tenni.Főtt rizs is fagyaszható.A rántott húst bepanírozva,egyenként becsomagolva lehet lefagyasztani,csak sütni kell kiengedés után

.Kisütött fasírozott is fagyasztható,és a sült hús is-A főzelékek és krumplin kívül mindent lefagyasztok.Fagyasztható a milánói,a rakott zöldbab,karfiol stb.

Én mindig 5-6 adagot főzök egyszerre,és adagonként fagyasztom.Csak körítést kell készítenem frissen.

2010. jan. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kelt tésztákat ( kuglóf,kalácsok,muffin )is lelehet fagyasztani.Becsomagolva kell kiengedni,olyan lesz,mint a friss.Lehet mikróban is nagyon alacsony fokon kimelegíteni,de ha kihül,akkor nagyon száraz lesz.Pogácsákat is lefagyaszthatod.

Minden piskóta és torta fagyasztható,amiben vajas krém és tejszínhab van.Csak a puddinggal töltött és a gyümölcstorta nem jó kiengedve(Megehető azért,de vizes lesz)Én általában egyszerre sütök 2-3 tortát,vagy két tepsi piskótát-A tortákat egyenként csomagolom be,és tálcán teszem a fagyóba.a tepsiben sütötteket felszeletelve,szintén tálcán.Ha megfagyott a tálcát természetesen kiveszem-

Kiengedés előtt a fóliát leveszem a süteményről,így nem ázik el a piskóta.Van amikor fagyasztás előtt díszitem,van amikor kiengedés után-

2010. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
spagettire bolongait is le lehet. pl. ne haragud de felengedni se kevesebb idő a tésztá mint kifőzni negyed óra alatt....és jó ize van, nem is tom miért kell azzal foglalkozni, hogy olvasztás után nem fini:D
2010. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!