Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Habporral vagy habtejszínnel...

Habporral vagy habtejszínnel csináljam a tortát?

Figyelt kérdés

A sparos S-Budget-es habport vettem meg és hozzá még egy habfixálót. De minden recept habtejszínt ír. A Meggle habtejszín 200 ml mennyire jó? Ebből két dobozt érdemes venni? Hozzá kell habfixáló?

Hogy kell habtejszínt elkészíteni?

Ha másfél nappal előtte csinálom a tortát nem fog megromlani a tejszínhab vagy összeesni?


2014. dec. 1. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Én tejszínhabot csinálnék otthon habtejszínből, a torta megevése előtt közvetlenül. mert igen, különben összeesik, de ki a fene akar habport meg habfixálót enni? én a magam részéről kihagynám.
2014. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


A habport felejtsd el. A habfixáló nem gáz, ha jól emlékszem, csak keményítő van benne.

Tejszínek.

Vannak a 2,5 dl-es hűtendő, zacskósak. Ez minden boltban ugyanaz, Friesland Campina gyártmány, még ha saját márkás, akkor is. Egy ilyen zacskó 250-300 Ft között van.

Lidl-ben találsz poharas tejszínt is, ennek az árát nem tudom: [link]

Vannak még az UHT tejszínek, ezek elállnak hűtés nélkül, áruk 180 Ft alatt van, német szupermarketekben keresd, az aldis a legjobb.

Aldi: [link]

Lidl: [link]

Penny-t nem ajánlja ez a cikk: [link]


A tejszínhab felverésénél az a lényeg, hogy hab legyen jól behűtve, minimum 12 órán át 5°C alatt. És a siker még ekkor sem biztos.

Amit bevethetsz: habfixáló, de nekem ezzel nincs tapasztalatom.

Amit viszont ajánlok helyette: zselatin fix. [link]

Egy ilyen tasak elég fél liter tejszínhez. Itt a zselé segít egyben tartani a habot.

Hogyan készítsd el?

Alapjáraton cukorral fel kell verni a tejszínt, robotgéppel. Eleinte alacsony sebességgel és nem árt, ha egy konyharuhával sátrat építesz a tál köré, mert fröcsköl. Aztán lehet gyorsítani. De vigyázz, ha túlvered, akkor vaj lesz belőle.

Szerintem vegyél egy kicsit többet és gyakorolj, az sosem árt. :) Veszel hozzá gesztenyemasszát, még kárba sem megy.

A zselatin fixszel szinte biztos amúgy a siker, ha betartod a zacskón levő utasításokat.

Ha másfél nappal előtte megcsinálod a tortát, az uht tejszín biztosan nem fog megromlani, de abban, hogy nem esik-e össze, sajnos már nem vagyok biztos. Minél kevesebb idővel csinálod tálalás előtt, annál jobb lesz, az biztos. A cukrászdai tortákon ne gondolkodj, növényi alapú, fókazsírral feljavított cuccokkal könnyű olyan betonkemény habot gyártani, ami egy hétig tartja magát... Hasonló dolgokra képes műtejszín egyébként elérhető a köznép számára is, Hulalának hívják. Nem ajánlom, ha nem vagy tejallergiás. Növényi alapú, tele mindenféle stabilizátorral, bár, ha felvered, akkor öt napig úgy is marad. De ha nem bízol magadban, jó választás lehet, ehhez nem kell se habfixáló, se zseléfix.

2014. dec. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha egy-egy alkalommal használod, nem mérgezel meg vele senkit, mi is allergiásak vagyunk a tejre, ezért mindig növényi tejszínt használok, és kutya bajunk, de nem kell feltétlen a drága Hulalában gondolkodni, vannak annál olcsóbb és ugyanolyan jó növényi habkrémek, mint pl az Oké Habmester, vagy a Meggle Cukrászhab - a cukrászok is többnyire ezeket preferálják (a városi legendákkal ellentétben), szemben az állati eredetűekkel, mert azok gyorsan összeesnek, és gyorsan is romlanak, miközben a növényi habkrémeket sokkal könnyebb kemény, tartós habbá verni, így a tortád is tovább szép marad, próbáld ki egyszer - most meg nyugodtan használd, amit már megvettél, kb senki nem fogja a különbséget észre venni.


/bocs a hardcore állati eredetű tejszín-rajongóktól!/

2014. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
a baj a növényi krémekkel az, hogy undorítóan sz*r az ízük. sokat ér a tortád, ha szép, de hányinger fog el, amikor a margarin ízű habpótló a szájpadlásodra tapad...bocs, ha túl plasztikusan fogalmaztam, nem akarok senkit megbántani, és tejallergia esetén teljesen megértem, ha valaki használja, semmi baj vele, de csak a szépség mijján ne áldozzuk már be az ízeket.
2014. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Boltokban lehet kapni cukrászati habtejszínt. Finom, jó az állaga és nem esik össze. Szerintem a legjobb a Hulala, de van többféle. Dobozos, fél literes, de ha jól tudom van kisebb kiszerelésben is.
2014. dec. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

5-ös, a Hulalá NEM habtejszín, hanem cukrászati habalapanyag. Sosem látott tejet.

A margarin sem vaj.

Nevezzük nevén a dolgokat.

2014. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Okostojás utolsó :))
2014. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Miért okostojás? Mert a margarinhabot nem hívja tejszínhabnak? Nehogy már ő legyen a hülye...
2014. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4-esnek mondanám, hogy mindez pusztán ízlés kérdése, nekem pl. ízlik a habkrém - akár Hulala, akár Meggle, vagy Oké -, és pont az állati eredetű tejszíneken érzek bizonyos, számomra fura mellékízt, így nem is fogyasztom szívesen, pedig nekem szabadna, mert nálunk nem én vagyok laktózérzékeny, hanem a gyerekeim, de miattuk én is átszoktam a növényi termékekre, és azóta nem hogy nem érzem rosszabbnak, kifejezetten finomabbnak találom a habkrémeket.


szóval, nem feltétlen kell lesajnálni, sőt, ehetetlen "sz*rnak" minősíteni valamit csak azért, mert szerinted nem jó - nekünk jó, sőt, nekünk CSAKIS az a jó, és fogyasztható - amint írtam, ez pusztán ízlés, vagy sokkal inkább megszokás kérdése.

2014. dec. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Igen, és ezt remekül lehet lepontozással nyomatékosítani.

Az okostojás voltam, aki szereti nevén nevezni a dolgokat, kérlek, húzd már le ezt a választ is, és akkor legalább nem hiába keltél ma fel.

2014. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!