Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok olyan receptet amihez...

Tudtok olyan receptet amihez jó sok szilvalekvár kell?

Figyelt kérdés
Házi szilvalekvárt kaptunk egy nagy üveggel.

2014. dec. 9. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A házi szilvalekvár évekit eláll, nem kell feltétlen egyszerre elhasználni.


De tudsz szilvásbuktát sütni, szilvalekvárral töltött barátfülét fözni, szilvásgombócba is finom, söt akár linzerbe lehet tölteléknek tenni.

2014. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rakd át üvegből egy zománcosba, lehetőleg minél jobban, szorosabban zárd le, és hűvös helyen tárold.

Ha jól ki van főzve, akár hónapokra is eláll, vagy még tovább is. Ezért is jó, ha nem üvegben van, mert bele-kocsonyásodik, mint a méz, és nehéz lesz kiszedni, hogy az üveg oldala ne törjön be!!!


Ha nincs teljesen, rendesen kifőzve, és leveses marad, akkor hamar elkezd itt-ott penészedni. Még azokat a részeket kidobod belőle, de a többit akkor nagyon gyorsan egyétek meg!

2014. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Keress rá a boszorkánypogácsa receptre, abba nagyon finom lenne a sűrű szilvalekvár.Karácsonyra nagyon finom, akár dupla adagban is.

Igaz én baracklekvárral próbáltam ki,de én is kapok szilvalekvárt a tesómtól, és most azzal fogom elkészíteni.

2014. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy finn karácsonyi sütemény a joulutortu, az szilvalekvárral készül, én nagyon szeretem.


Leveles tésztára kell rátenni a lekvárt és mintára felhajtani. Ez a legegyszerűbb minta: [link]

2014. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!