Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinek mi lesz a karacsonyi menu?

Kinek mi lesz a karacsonyi menu?

Figyelt kérdés
En dolgozni fogok 24.-en es 25.-en is, plusz kulfoldon elek, igy egyedul fogok unnepelni. Most penteken van szabadnapom megyek a magyarboltba, ott veszek halaszlet az tuti (karhogy racponty nincs konzervesbe vagy keszbe) ha van hazi makos es diosbejgli (vki mindig csinal egy kamionnyit es a magyarboltban meg lehet venni oket) akor az is lesz. Ha talalok vkit aki arul hazipalinkat azt vennek meg egy literket es persze egy uveg tokaji-t.

2014. dec. 10. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

24.-én este: töltött káposzta, pezsgő, bejgli, hókifli, mézeskalács.

25.-én sokáig lustizunk,nem nagyon szoktunk reggelizni, illetve ha mégis,akkor házi májast, vérest, kolbászt.

Ebéd: húsleves, rántottkacsa, rántott hal, köretnek burgonya, rizs, savanyúság bor.

De még az idei végleges menü nincs megtervezve. Nem is értem hova fér a családomba ennyi étel, mert vasagyastól 65 kilós a család..(meg 170 cm plusz..)

Ha meg lesz a menü leirhatom,ha gondolod.

kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok neked. Bocsánat a hibákért, mobilról vagyok, es jelenleg csak egy lila foltot látok :D

2014. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Rbomb ***** válasza:
26%
Tokaji Szamorodnit kapsz esetleg kauflandba meg páleszt is ha itt vagy németbe.
2014. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk nem tipikus karácsonyi menü lesz. Épp költözködés közepén vagyunk és átmenetileg ahol albérletben lakunk csak egy két lapos kisreszó és egy pici elektromos sütő van, úgyhogy így kicsit nehezebb.


24.-én leszünk otthon, akkor előételnek fésűkagyló lesz fűszervajban (ez mirelit, csak meg kell sütni, remélem befér a tepsibe) Főételnek pedig húsfondüt készítek lesz benne narancsos kacsa, mustáros szűzérme, karibi csirkemell, vörösboros rozmaringos marhahús salátával és szószokkal. Szószok között lesz hagymalekvár, aioli, salsa, almachatni és egy csípős fetás szósz. Desszertnek pedig finn ribizlipite lesz. De nem piteformában, mert az nem fér be a sütőbe, de úgyis az íze a lényeg.


25.-én az én családomnál, 26.-án pedig a férjem családjánál leszünk.

2014. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Húúú, 1-es 3-as, namost jól összefutott a nyál a számban :)
2014. dec. 11. 14:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
En is kulfoldon elek, de az unnepekre hazalatogatok :) mondjuk nem lesz tipikus magyar menu, egyik szulom lengyel, igy lesznek lengyel fogasok is: pirog, ceklaleves. Lesznek mindenfele salatak, halaszle, sult hal, makos es dios beigli, turotorta.. Lesz bezabalas rendesen :) Ha itt maradtam volna kulfoldon, en is magyar boltbol vasaroltam volna be, nem tulzottan szeretem az angol konyhat :/ De mivel hazautazom, betarazok jo kis hazipalinkabol, hozok is magammal vissza biztosan :D
2014. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
3-as válaszoló: ezeknek a húsfondüknek a receptjét meg tudnád adni?
2014. dec. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!