Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirke fejét bele szoktátok...

Csirke fejét bele szoktátok főzni a levesbe? És ki kell venni a szemét?

Figyelt kérdés

2014. dec. 14. 03:19
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nagymamám belefőzte (saját tyúkot főzött).

Benne volt a szeme is, én nagyon szerettem kienni, meg a szinte szétmálló koponyacsontból az agyát is kiszippantani.

Meg a taraját is.

Sajnos ma ha veszel egy konyhakész csirkét/tyúkot, a feje általában rajta sincs.

2014. dec. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Őszintén megmondom, én nem tudnék abból a levesből enni. Tudom, hülyeség, de nem.
2014. dec. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
bele szokták, de nem mindenki. szem nélkül. van aki az agyat eszi ki belőle.
2014. dec. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ház annyi szokás. Régen, amikor voltak saját tyúkjaink, nagyikám meg anyu is belefőzte a fejet is, a szemét viszont kiszedték. De belerakták, persze némi pedikűr után, a lábait is.
2014. dec. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Na fejet nem szeretném látni, de a lábakat szeretem leszopogatni :)
2014. dec. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen természetesen. Ugy ahogy van sazemestől csonkolt csőrrel bele szoktuk főzni. Elvégre a halbszemét se szedi ki az ember vagy a sertését. Szeretjük a tyúk eszét meg körbe szopogatni a fejét. Szerintem ahonnan származik a családom ott mindenki igy szokta meg.
2014. dec. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!