Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fanta szelet? Piskóta 6...

Fanta szelet? Piskóta 6 tojásból? Milyen méretű legyen a tepsi?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy kb. 35*20 cm-es teflon tepsit szoktam használni (téglalap alakú..) Abban egész szépen feljön. Bár nem muszáj teflont (abban úgysem szabad vágni :))

2010. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Esetleg a receptet leírnád, ha már többször sütötted és be is vált? Én most szeretném majd először megpróbálni!
2010. febr. 2. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egy másik válaszoló vagyok nem az első, az én receptem az alábbi. Már évtizedek óta ezt sütöm és még mindenkinek nagyon ízlett eddig. Sok sikert és jó étvágyat.


Mirinda szelet



Tészta:

• 6 tojás fehérje

• 6 kanál cukor

• késhegynyi szódabikarbóna

Ezt kikeverni1 kanál cukorral.


6 tojás sárgáját kikeverni 3 kanál liszttel, 2 kanál grízzel, és a maradék 5 kanál cukorral. Ezt a masszát belekeverni a felvert tojás fehérjéhez. A mirinda szeletnél kakaós piskótát sütök.

Sütés: 200 c-on.


Töltelék:

• 1 ráma

• 25 dkg porcukor

Ezt habosra keverem.

• 0.5 kg túró

• 1 citrom héja

• 1 csomag vaníliás cukor


Mirinda máz:

• 8 dl mirinda üdítő/narancsos vagy citromos/

• 2 csomag vaníliás puding


A pudingot simára keverjük az üdítővel, és felfőzzük. Majd kihűtjük víz alatt. A piskótát a tepsiben hagyjuk, és rákenjük az ízlés szerint belekevert túrót. Majd a túró tetejére kenem a félig megdermedt mirinda mázt.

2010. febr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

[link]


Nézd meg ezt a linket, nem lehet elrontani, bármivel megtöltheted, és 6 tojásos. Még nekem sem sikerül elrontani... a lényege, hogy ne nyitogasd a tepsit sütés közben, és a tojásfehérjét nagyon keményre verd fel.

2010. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

[link]

Ez lett végül ,amit megsütöttem, nagyon finom lett.

Ajánlom mindenkinek!

2010. febr. 8. 10:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem, a túró mennyiségét megdupláztam, így lett az igazi!!!
2010. febr. 8. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Tehát 1 kg túróból csináltad?:O
2011. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!