Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy 30-35 dkg-os pizzatésztáho...

Egy 30-35 dkg-os pizzatésztához mennyi liszt kell?

Figyelt kérdés

A többi cuccot hozzá arányosítanám szépen.


Én csak nagy tételben csináltam, 10kg liszttel, de nem tudom, h ki lehetne-e számolni, h mennyi kell kisebb mennyiséghez, nem tudom, h abból mennyi jött ki.


Előre is köszönöm.



2014. dec. 30. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak vizet,olajat,sót teszel és élesztõt,kb.30 dkg liszt.

Miért akarod pontosan kimérni?

2014. dec. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem akartam két sütésnél több tésztát itthonra. :)


meddig állna el a hűtőben a tészta egyébként szted minőségbeli csökkenés nélkül?

2014. dec. 30. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugy még nem próbáltam,hogy a kelesztés után hütõbe tettem volna, mert hütõben is kelni fog, és lehet a tésztának ártana.

Viszont a lángos tésztáját,amit aludttejjel készitek,azt egy hétig is hütõben tárolom,és ugy sütök mindennap belõle.

Lehet nem lenne baja a pizzatésztának.

2014. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
végül is pizzériában is vettem már elő hűtőből tésztát másnap, de lehet, h nem sokáig lehet ott tárolni, csak 1-2 napig.
2014. dec. 31. 00:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha 10 kg-nyi liszthez ki tudod számolni a többi alapanyagot, akkor egy visszaosztással mennie kellene a 30 dekányinak is.

(én a fél kg liszt, 2 dl víz, 3 ek olaj, só, pici cukor, 1 cs. száraz élesztő receptet követem. ez alapján kb ennek a fele kell neked)

Ha dagasztás után berakod a hűtőbe, akkor elvileg 3 napot ki kell bírnia. Ott is megkel, csak lassabban. Én egynél tovább nem szoktam bent hagyni, de az rendszeres, hogy este bekerül a hűtőbe és reggelre/délre tökéletes.

2014. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tésztát kelesztés ELÖTT kell a hütöbe tenni, mert a hütöben is kel valamennyit, és kivételkor gyorsan megkel, amennyire szükséges.
2014. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös:


Végül is lehet, h igazad van, összeadom a tömegeket, s leosztom 30-35dkg-val, s ahhoz arányosítom a dolgokat.

Csak idáig valszeg térfogatban gondolkoztam, s azt hittem, h összeesik, de a tömeg elméletileg nem változik az egyes összetevők össztömege adja a frankót talán.

2014. dec. 31. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!