Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kb. hány forint egy lángos...

Kb. hány forint egy lángos anyagköltsége?

Figyelt kérdés
2014. dec. 31. 11:43
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

Attól függ, hogy mennyiért vásárolod a hozzávalókat?

Recepteket itt találhatsz:

[link]

[link]

(meg persze sok egyéb helyen is.)


Válaszd ki, hogy melyik tetszik, mindegyiknél ott van, hogy mennyi anyagból kell készíteni, és mennyi lesz belőle.

Innen már csak számolnod kell, hogy a felhasznált alapanyagok mekkora része esik egy lángosra.

2014. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan így van, ha ismered a receptúrát, az alapanyagot, és annak árát, akkor gyerekjáték egy kalkulációt kiszámolni.

Persze egy kalkulált energiaköltség, élőmunka, ( a te kiszámolt munkabéred ), némi egyéb költség, és miután kisütötted hány darab lett belőle, megtudod kb mennyi egy lángos önköltsége.

Csak maga az anyagköltség elég egyértelmű, ha a hozzávalók költségét, elosztod a kész lángos számával.

De nem kell bonyolítani, csak megcsinálni, kisütni, és jó étvággyal fogyasztani. ( persze a tejfölös-sajtos már drágább )Búék :)

2014. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Az anyagköltség a felhasznált alapanyagok ára összesítve. Az önköltség - amiben benne van a felhasznált energia, a munkabér, a tüzhely amortizaciója, stb - ennek kb a duplája.
2014. dec. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem egyértelmű,(én is ezt írtam, csak bővebben ) remélem a kérdezőnek is.
2014. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha semmid nincs otthon, akkor kb 1500 Ft értékben kell vásárolnod, hogy egyet megcsinálj, viszont sok felesleg marad. (Pl egy csipet só fog hiányozni a kilós sóból).

1500 Ft-ból szerintem 8-10 ki fog jönni, de ez nagyon számít a mérettől is.

2014. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kalkulálgattam és ~24ft-ra jön ki egy lángos anyagköltsége.(recept alapján).
2014. dec. 31. 13:58
 7/9 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

Szerintem az egy elfogadható becslés anyagköltségként.

Én teljesen hasraütéses alapon (na jó, azért nem teljesen) szintén ilyen néhány 10 forintnyit mondanék.

2014. dec. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egész kis fura.

Osztrák strandon kis kocsival járkáltak lángost árulva.

Laza 5 euró ~ 1500 ft,egy húszon pár forint költségű ételért...,jó üzlet :)

Igaz itthon is Balatonon 600ft körül...,nagy üzlet :)

2015. jan. 1. 12:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért 5 euró mert fizetni kell:

- Árus bére (Magyar árak: 118.000+60000)

- Helybérlés (kb 200.000)

- Kiskocsi ára (egyszeri 150.000, ez csak tipp)


4 hónapos lángosos idényre leszámolva ez 1.662.000 Ft, ha 600 Ft-os lángossal számolok akkor 2770 db-ot kell eladni, azaz havonta 692-et, azaz nap 23-at. S ebből elfelejtettem levonni az anyag költséget, ami dob a számokon (kb 300-al kell többet eladni). De ez akkor még csak 0-ra viszi a bevételt, és haszon még nincs rajta, s egy ember dolgozik havi 30 napot.

2015. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!