Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell a sport szelet...

Hogyan kell a sport szelet nevü sütit elkésziteni? Mi a receptje?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálom:

2 dl tej

1 rama

25 dkg cukor

1 rum aroma

3 kanál kakaó

50 dkg darált keksz


A tejben felolvasztjuk a rámát .A cukrot összekeverjük a kakaóval. Majd a tejes rámát,és a cukros kakaót összekeverjük. Beletesszük a rum aromát. Végül hozzá keverjük a darált kekszet

Egy téglalap formájú jénaiba vagy tálcába,aminek kis pereme van, jól belenyomkodjuk.

Én várok néhány órát, hogy megszilárduljon, utána akkora téglalapokat vágok, amekkora kb egy sport szelet, és egyenkén olvasztott csokiba mártom őket, rácsra teszem, hűtőbe és ott megszilárdul.

Finom:):):)

2008. aug. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy szoktam készíteni,mint az előző válaszoló,csak nem az egészet mártom csokiba,hanem 20dkg csokit,2 ek. olajjal felolvasztok és a tetejére simítom.
2011. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!