Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy kb 8cm átmerőjű,17-19cm...

Egy kb 8cm átmerőjű,17-19cm hosszú csont nélküli karajt meddig kell sütni 180 fokon hogy szépen átsüljön?

Figyelt kérdés
Belecsavartam vékonyra szelt szalonnába és le is van fóliázva :)

2015. jan. 12. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Általános elv, hogy amekkora a súlya, kb annyi ideig sütjük.

persze ez valóban nagyon általános, de szerintem ez egy 1,2 kilós darab lehet. Én másfél órát adnék neki,a fólia alatt persze némi vizzel, majd közben többször megforgatva, a végén fólia nélkül a szalonnát szépen színresütni.

Kb 10 perc pihentetés után szépen lehet szeletelni.

2015. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2015. jan. 12. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Első! Általános, de nem mindig igaz!

Mivel valójában az számít, hogy a maghőmérséklete mennyi idő alatt éri el azt a szintet, ahol a fehérjék megsülnek, és mennyi ideig tartod ilyen hőfokon.


Ez azért érdekes, mert nem mindegy, hogy egy tömör szerkezetű, 20 cm átmérőjű másfél kilós frikandó darabról van szó, vagy egy lazább szerkezetű, 8 cm átmérőjű karajról.


Ettől eltekintve a rutin azért hozta magát az első válaszolónál, mert 180 fokon valóban nagyjából reális egy 75-90 perc.

De ha van alatta valami folyadék, és le is van fedve, nyugodtan mehet 220 fok is, úgy max egy órára saccolom, hogy felpuhul.

2015. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm a tudományos kiegészítést:D Jelzem írtam, hogy általános elv, sőt még hangsúlyoztam is, hogy nagyon általános.

Remélem, hogy a kedves kérdezőnek minden hókuszpókusz nélkül is finomra sikerült a karaj sütés:)

2015. jan. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem tudományos kiegészítés volt, hanem segítőkész válasz, amiből mindenki tanulhat.

A különbség, hogy én felpontoztalak, te meg le. Lehet tükörbe nézni, és szembeköpni magad.

2015. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves, ha látnád az én monitoromat, akkor látnád azt is, hogy nem én pontoztalak le, és ahhoz egy ember nem is elég, hogy 48 %-os legyen a válaszod.

A tükör talán a saját egodnak kellene...

2015. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!