Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Székelykáposztában mennyi idő...

Székelykáposztában mennyi idő kell a káposztának, hogy megfőljön?

Figyelt kérdés
Esetleg esetleg szokott valaki rizst is belefőzni? Kell kevergetni vagy mintha simán rízst főznék, nem ég le?
2015. jan. 26. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Én gerslivel szoktam főzni. Egyszerre teszem fel a húst a káposztával, majd a gerslit is beleteszem. Igen kell keverni, de én megrázom a fazekat.
2015. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Gersli borzalmas, olyan, mintha tarhonyát tennél bele. De ízlés dolga.

A káposzta kb. fél óra alatt megfől. Ekkor teszem bele a rizst, időnként megkeverem, amikor már majdnem puha a rizs, akkor elzárom a gázt és lefödve úgy is megpuhul.

2015. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

A majdnem kész pörköltre teszem a káposztát, felöntöm még annyi vízzel, hogy ellepje, újraforrástól számítva kb fél óra alatt kész.

Én rizst nem főzök bele, de, ha tennék akkor biztosan a káposztával együtt tenném bele.Én sem kevergetném rizzsel,hogy ne törjön össze, csak időnként megrázogatnám a lábast.

2015. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban ízlés dolga. Köszönöviszonyban sincs a rizs a gerslivel a gersli javára. Az élettani hatása is kiváló !
2015. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én kicsit több vízzel öntöttem fel a rizs miatt (annyival, hogy kényelmesen tudjam kevergetni), és tényleg keverni kellett, mert leülepedett az aljára mindig a rizs :) Viszont a káposzta kicsit ropogós maradt :D de ízvilága rendben volt és páromnak ízlett szerencsére, pedig nagyon kritikus ^^


(megy a zöld kéz mindenkinek!)

2015. jan. 26. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!