Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Icing technikához vajkrémnél...

Icing technikához vajkrémnél a porcukor helyett lehet valami mást adagolni bele?

Figyelt kérdés

Nem előszörre csinálok vajkrémes díszítést tortára, de mindig ugyanaz az érzésem. Nagyon édes, ami nem is csoda, hiszen porcukor, vaníliás cukor, margarin meg víz/tejszín az egész, legalábbis én ezt találom meg mindenhol.

Viszont egy díszített sütinél rengeteg cukrot felhasznál az ember, és iszonyú édes tud lenni, még akkor is, ha a piskótát kevésbé cukrosra/édesre készítjük el.


Van valami ötlet, vagy az illetékeseknél (tehát szakmabelieknél) bevált praktika, hogy ne legyen ennyire édes a süteményünk, inkább krémesebb? Lehet valamivel helyettesíteni a porcukrot? Vagy van valakinek valami más receptje, ami nem ilyen édes, hogy a diabetikus frászt kap tőle?


Az én receptem így néz ki, szóval ezt ne írjátok:

500 gr porcukor, 1 vaníliás cukor, 250 gr margarin, 3-5 evőkanál tejszín/víz/tej, csipet só.



Az értelmeseket előre is köszönöm.



2015. jan. 29. 17:38
 1/2 anonim válasza:

igazándiból nincs más recept amivel meglehetne ezt oldani.ha kevesebbel próbáljuk az sem jó megoldás mert az állaga rögtön nem olyan lesz hisz ennek a porcukor a lényege.én ezt szoktam használni nekem ez bevált valamivel jobb mint amiket eddig találtam. 1 tojás fehérje (szobahőmérsékletű)

kb. 25 dk porcukor átszitálva

1-2 csöpp citromlé

Ez a krém főleg szövegek minták írásához - rajzolásához, virágdíszekhez jó, és teljesen keményre meg tud száradni (egy szakmabeli )

2015. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A formázásra oké, hogy ezt használom, mert persze, ott kell a formázó massza keménység, de a süteménybe, amit betöltök margarinos krém, az az iszonyú édes. Ha csak kívülre tenném, akkor egész tűrhető lenne az édessége (talán), így viszont borzasztó.

Most találtam pár napja egy pudinggal készülő receptet, kevesebb, mint fele annyi porcukorral. Legközelebb kipróbálom ezt, hátha jó lesz.


És köszönöm a segítséget.

2015. febr. 25. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!