Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fontoss! Ehhez hasonló torta...

Fontoss! Ehhez hasonló torta recepteket hol találok, ismertek-e? Mascarpone nélkül de kávéval és tejszínhabbal.

Figyelt kérdés

[link] nagyon tetszik ez a torta,tök jól néz ki.Én a mascarponet nem szeretem, ezért ugyanilyen torta receptet keresek,amiben nincs mascarpone,viszont kell kávé,tejszínhab és babapiskóta bele és elkészíthető így.

Ismertek ilyeneket? 17L


2015. jan. 30. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatnád pudingos vajas krémmel is, esetleg tejszínhabbal koronázva.

20 deka vaj, 20 deka porcukor alaposan kikeverve. egy csomag van. puding 3 deci tejben megfőzve, kihűtve, majd a vajkrémmel összedolgozva.egy kis tejszínnel még lehet krémesíteni, de a díszítéshez is használhatsz fixált tejszínhabot, mondjuk körbe habrózsáknak.

A babapiskótákat pedig csak éppen bele kell mártani lefőzött kávéba.

Szóval lehet variálni, bár köze nem lesz a tiramisu tortához :)

2015. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Mascarpone helyett lehet lecsepegtetett joghurtot is használni.
2015. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mascarpone helyett sűrűre főzött krémet ajánlanék. Tej, liszt, tojássárga, vanília, cukor. A férjem, és a kisfiam imádja.:)

Én szoktam olyat, hogy babapiskótát rumaromás-kávéba mártok (egy pillanatra). Lerakok egy sort csatos tortaformába, rá krém, gyümölcs (banán, mandarin, kivi, bármi) aztán megint babapiskóta, krém, babapiskóta, amíg el nem fogy. Azután csinálok jó sűrű csokimázat ( víz, cukor, kakaópor felfőzve, amíg a cukor elnem olvad, vigyázni kell, hogy meg ne égjen. Az utolsó sor babapiskótát ezzel a mázzal leöntöm, beteszem a hűtőbe, hogy megcsilárduljon. (Gyönyörű lesz a teteje, nem úgy mint az olvasztott csokitól.) Aztán felverem a tejszínt, amibe teszek egy habfixálót. Kiszedem a csatos tortaformából a tortát, és szépen kidíszíteem a torta oldalát, és tetejét. Nálunk egyik kedvenc saját recept.

2015. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!