Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mely étel számít...

Szerintetek mely étel számít nehezen elkészíthetőnek, amit pl. kezdőknek nehéz lehet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy kellőképpen és jól elkészítenék bármit.

Soroljatok párat, vagy linkelhettek is :)


2015. febr. 2. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a főzelék. Vagy túl híg lesz, vagy túl sűrű.
2015. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha egy gyakorlott háziasszony (vagy férfi) részletesen elmondja hogy kell, akkor semmi sem nehéz. Ennek hiányában akár egy rántott hús vagy piskóta is nehéz lehet.


Magamtól nem jutott volna eszembe, de igaz amit előttem írtak a főzelékről :). Tésztát nyújtani a zserbóhoz, macaron. Nekem sokáig nem jött össze a normális rizs, meg a könnyen pucolható tojás. Májgombóc, grízgombóc. Sok lépésben készülő ételek pl Wellington bélszín. Csirkemellet sokan kiszárítják. Olvasztott csokival bánni, tortabevonatok. Eltalálni a fűszerezést, sózást. Felverni a tejszínt.

2015. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
lasagne, rétes.
2015. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A főzelék nem nehéz :)

És a 2es kommentben felsoroltak sem olyan vészesek.. grízgombóc..csokimáz...csirkemell.. nem nehezek egyáltalán :)

2015. febr. 2. 12:59
 5/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy amikor először csináltad pont egy tök részletes receptből dolgoztál, vagy átlagon felül ügyes vagy :). Nálunk az 50 éve főző anyukám öt alkalomból egyszer tuti elrontja a grízgombócot.
2015. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem volt részletes recept :)

Pont tegnap készítettem, megvan hogy mi kell hozzá, és magam állítottam össze az arányokat szemre érzékelhetően és tökéletes lett :) ráérzek :)

2015. febr. 2. 13:40
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem azok amik sok apró munkálatból állnak. (most étel nem jut eszembe, de pl. az "ünnepibb" sütemények jórésze ilyen, pl. én 27 évesen 17 év sütési tapasztalattal a hátam mögött még mindig "rettegve" kezdek bele a tejszín felverésbe)

Vagy aminél fontos a megfelelő állag elérése (pl. valaki írta az elején főzeléket, én ide sorolnám a sült húsokat is)

2015. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Bármilyen sok műveletből és hozzávalóból álló ételsor maximum azért nehéz, mert munkás. Amik kezdőknél problémát jelenthetnek, azok az ételek, amiket először ki kell tapasztalni. Pl.: milyen sűrű a nokedli sűrűség, mit jelent, hogy lágy, közepesen kemény, vagy kemény tésztát gyúrunk, Milyen állagú legyen a palacsintatészta, hogy kavarjuk az ételbe a habarást, rántást, hogy ne legyen csomós, meddig kell sütni, dinsztelni, főzni és milyen hőfokon, ha valamit akkor kell beletenni, mikor félig kész, az mikor van, meg hasonló apróságok, amiken el lehet csúszni.
2015. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem a főzött krémmel voltak először némi gondjaim, akármilyen lassan főztem és gyorsan kavartam, mindig lett benne egy kis csomó. Meg a habot nem tudtam a süti tetején keményre szárítani normálisan. Mondjuk utóbbiban kicsit a sütőm is ludas, mert a legalacsonyabb hőfok is túl magas rajta, még nyitott ajtónál is.

8-as voltam.

2015. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintem nem olyan nehéz az sem, hogy most mit meddig süssünk, főzzünk. Egyszerűen rá lehet érezni, nyilván nem hagyjuk nyersen, és nem is főzzük szét vagy égetjük el.

Pedig én sem vagyok idős, sőt.. 22 éves vagyok... :)

És mindent jól megcsináltam eddig, amióta külön lakom :)

2015. febr. 2. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!