Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Babgulyás mellé még valami?

Babgulyás mellé még valami?

Figyelt kérdés
Hétvégén vendégeim lesznek. Babgulyást főzök és szeretnék mellé valami kis könnyű második jellegű ételt. NEM PALACSINTA ÉS TÁRSAI ÉRDEKELNEK!

2015. febr. 19. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Tudom nem második jellegű étel, de esetleg mellé frissen sült házi kenyér? Úgy már önmagában is nagyon laktató.


Utána lehet még enni sütit, vagy valami sósat, vagy készíthetsz hidegtálat salátával, esetleg rántott husit vajas törtkrumplival...


Egyébként nincs ötletem, pont az általad kizárt dolgokat szoktam készíteni utána. (palacsinta, zsírban sült krumplis pogácsa, rizsfelfújt)

2015. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Túrós csusza, vagy császármorzsa, esetleg grízes tészta, én legalábbis valami hasonló, egyszerű dolgot adnék.

(A babgulyás önmagában is elég laktató, utána szerintem nincs szükség még egy szintén laktató fogásra.)

2015. febr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Esetleg farsangi fánkot.
2015. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A babgulyás mellé mi is csak tésztát szoktunk. vagy mellé ehető pogácsát, lángost, tócsnit, vagy utána valami édes tésztát. Bukta, diós-mákos kalács, lekváros fánk, kakaóscsiga, de kifőtt tészta is szokott lenni, akár túrós vagy valami édes ,diós/mákos.

Ha mégis húsosra gondolsz, talán egy borsostokány rizzsel még szóba jöhetne, ez elég semleges és nem nehéz.

2015. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, d.u. csemegézek belőlük. :) Lehet maradok a hagyományosnál és megfogadom a tanácsotokat. Ilyenkor mikor vendégek jönnek mindig abba a hibába esek,hogy sok félét főzök és mindig sokat,mert mi van, ha kevés lesz.... :D Szerintem csinálok mellé egy kelt tésztát, ami vagy a fánk lesz házi barack lekvárral, vagy aranygaluska vanília sodóval és ami biztos az a sütés nélküli gesztenyés krémes. Kinek hogy tetszik? Ha van egyéb ötlet szívesen olvasom, hátha kedvet kapok valamelyikhez.
2015. febr. 19. 09:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk pogácsa vagy lángos szokott mellé lenni.

De el tudok képzelni fánkot, aranygaluskát, császármorzsát, palacsintát (tudom, hogy nem ilyet akarsz) is.

2015. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól döntöttél, akár az aranygaluska, akár a lekváros fánk biztos siker.
2015. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Személy szerint az élesztős dolgokat nehéznek találom,almás,vagy túrós pite,rétes nekem jobban bejön.
2015. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Süss kis fonottkalácsokat - azt lehet a leves mellé enni, meg uyganabból a tésztából különféle töltelékkel (lekváros, túrós, káposztás) készült buktákat. Ezt lehet második fogásként is enni, de akár késöbb uzsonnának/vacsorának is.
2015. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem még a pizzás csiga jutott eszembe. Esetleg hajtovány sós (sajtos, pizzás) vagy édes (kakaós, diós) is lehet.
2015. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!