Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Glutén mentes kenyerek, sütik...

Glutén mentes kenyerek, sütik tésztájával kapcsolatban van valami jó recept ötletetek?

Figyelt kérdés
Van már néhány receptem, meg próbálkoztam különféle kukorica lisztes és glutén mentes lisztkeverékekkel, de vagy nem sült meg rendesen, vagy az íze lett rossz. Valaki tudna mondani olyan honlapokat, ahol részletesen leírják az ilyen kenyerek készítését? Hallottam, hogy ezeket a rizsliszt, kukoricaliszt, amaránt liszt meg hasonlókat keverten kell vagy ajánlatos alkalmazni. Hogy működik ez? Milyen arányban lenne a legjobb? És egyáltalán mibe kéne rakni a nyers tésztát, hogy meg is süljön rendesen?

2015. febr. 22. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kenyeret a mai napig anyukám süti (lehet meg tudnámn én is, de szívesen csinálja, nekem meg jól jön a degítség) gluténmentes kenyérlisztből.


Sütiket én úgy szoktam sütni, hogy a megadott lisztmennyiség 80-85%-át rízsliszttel helyettesítem a maradékot keményítővel és teszek bele egy kiskanál szódabikarbónát.


Tény, hogy nem sütök gyakran, de eddig így még minden jól sikerült.


Kolléganőm mandulalisztet használ.


A kedvenc sütireceptem:



Hozzávalók:

450 g cékla megfőzve (lidlben lehet kapni főtt céklát, abból picivel finomabb)

3 tábla étcsoki

200 g vaj vagy margarin (margarinnal is tökéletes és úgy laktózmentes is)

160 g cukor

4 tojás

140 g liszt

20 g keményítő

1 teáskanál szódabikarbóna

2 kiskanál sütőpor


A csokit a margarinnal vízgőz felett megolvasztjuk a főtt céklát megpucoljuik, lereszeljük (inkább nagy lyukú reszelőn), de lehet pürésíteni is, ami gyorsabb, de reszelve finomabb lesz a süti A tojást a cukorral habosra keverjük, majd hozzáaadjuk a célkát, majd a csokit végül a lisztes--keményítős-szódabikarbónás-sütőporos keveréket kivajazott, vagy sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük és 180 fokon 20-25 percig sütjük Kicsit lágyabbra kell sütni, úgy lesz az igaz

2015. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 DarkLantern ***** válasza:
2015. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Facebook: Gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok csoport.

Csatlakozz :)

2015. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Erika83 válasza:
mindenmentes.hu
2015. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2015. febr. 28. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!