Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy receptem amiben van...

Van egy receptem amiben van natur joghurt, mivel tudnám pótolni azt, hogy tejfehérje allergiás személy is ehessen belőle?

Figyelt kérdés
Tudom létezik biojoghurt, de valami olyan dolgot keresek, ami nedves, és hasonló tulajdonsággal rendelkezik, azaz meggátolja a termék kiszáradását.
2015. febr. 26. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Leírhattad volna hogy mi a recept... Valamilyen alternatív tejjel (kókusz, rizs, stb), van amelyikből létezik tejszín is, meg van szójajoghurt is.
2015. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szójatej,tofu.
2015. febr. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben süteményféle, akkor almapürét használhatsz helyette.


De tényleg jó lenne a recept, akkor könnyebb segíteni

2015. febr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kókusztej, mandulatej, rizstej, szójatej, stb.?
2015. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kis fogalomzavarban szenvedsz....

A biojoghurt annyiban különbözik a sima joghurttól, hogy ökológiai gazdaságból származik, azaz a tehén, akinek a tejéből készült a joghurt, vegyszermentes takarmánnyal etették, nem kapott gyógyszereket, és a bio minősítésnek megfelelt módon készült el a joghurt.

Szóval a recept szempontjából tökmindegy, hogy bio vagy nem bio joghurtot használsz fel. A joghurt az joghurt, a tejfehérjeallergiás ugyanúgy nem ehet normál natúr joghurtot és bio joghurtot sem.

Egyébként kéne a recept, hogy mivel lehetne helyettesíteni, amúgy pedig léteznek növényi tejből készült joghurtok, speciális szakboltban, nagyobb élelmiszeráruházakban találhatsz.

2015. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

arra céloztam egyébként hogy nem akarom növényi cuccal megoldani, mert azoknak olyan mellékízük van, hogy csak na.


nagyjából a következő:


tojás, zabpehely, kakaó, kókuszreszelék - > ezekhez kellett volna még joghurt és egy hihetetlen finom csokis süti lenne, csak joghurt nélkül kiszárad (kefir is jó, de tejérzékeny nem eheti azt sem.)


Ha esetleg így már könnyebben tudtok segíteni, és nem növényi dolgot javasoltok, akkor előre is köszönöm :)


biojoghurtnál tényleg én tévedtem, növényi joghurtra gondoltam, az nem is lazít, mi több, elrontja a sütit.

2015. febr. 27. 12:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe mehet az almapüré, ítben is beleillik meg az állaga is jó lesz töle.
2015. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én is az almapürét javaslom ebbe
2015. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
az biztos lazítja a tésztát, és megakadályozza hogy kiszáradjon?
2015. febr. 28. 11:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanúgy viselkedik, mint a joghurt.
2015. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!