Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 4 habosra felvert tojásfehérjé...

4 habosra felvert tojásfehérjéből mit lehet készíteni?

Figyelt kérdés

Sütit szerettem volna sütni, amibe 4 tojás fehérjét kellett volna kemény habbá verni, de véletlen egy kis sárga keveredett bele, ezért csak habos lett. Így ezt félre raktam. Mihez használhatom fel? Van benne egy kis cukor is, tehát rántottába már nem. Van 4 sárgája is félretéve.

Kuka lesz vagy van valami süti recept, amihez ezek kellenek? :)


2010. febr. 13. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van sok olyan sütirecept, ahol egész tojás kell bele: pl sok kevert kuglóf, ott nem baj, hogy nem lehet rendesen felverni külön a habot.


Pl. ezt is lehet úgy is, hogy mindjárt az elején belekevered a tojások sárgáját is, meg a fehérjét is, és nem külön a végén a habot (már többször sütöttem igy).

Ha pár napig kellene tárolni, akkor csokimázzal vond be, úgy nem szárad ki olyan hamar.

2010. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak a link maradt ki:


[link]

2010. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ki ne dobd! Bármilyen kevert tésztába beleteheted az egész tojásokat, pl. muffinokba is tökéletes. Sok muffinrecepthez 2 tojás kell, legfeljebb sütsz kétfélét :=). De nagyon sokféle más kevert tésztás süti van.

itt van néhány ötlet:

[link]

2010. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről,hogy az én nagymamám milyen sokszor csinált nekem ilyen sütit :)


[link]


Csak az övében nem volt citromlé,hanem durvára vágott dió.

2010. febr. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!