Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nemrég az egyik magyar csatorn...

Driizz kérdése:

Nemrég az egyik magyar csatornán láttam egy főzőműsort, amiben currys csirkecombokat készítettek. Kb egy hete volt a műsor, egyszerű a recept, de sikerült pár apróságot elfelejtenem belőle. Mi a műsor címe? Esetleg a recept leírása megvan valakinek?

Figyelt kérdés

2015. márc. 9. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Nagy ízválasztóra gondolsz, ott is főztek hasonlót.


Amúgy a curry-s csirkecombokat én úgy készítem, hogy bekenem olajjal mindenhol a csirkecombot, rá a fűszer, és tepsiben sütöm.


Vagy pedig zöldségkörettnek szánt zöldségeket sütőzacsiba teszek, tetejére a fűszer és a csirkecomb, és úgy.


Első verzióban ropogós lesz, ha ügyesen sütöd. A másodikban pedig puha és szaftos, hiszen zacsiban párolódik, ha pedig még kiborítod a zacsiból tepsibe, és pirítasz rá pár percet, akkor kívül ropogós, belül omlós lesz. :)


Remélem tudtam segíteni. :)

2015. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
megtaláltam időközben amit kerestem ( a street kitchen volt az a műsor), de a te verziód is ki fogom próbálni. köszönöm szépen a válaszod!
2015. márc. 10. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem ezt a receptet kerested, de ha gondolod, kísérletezz nyugodtan! :)

marha jól megy a csirkecombhoz a curry fűszerkeverék, bármelyik.


én joghurtos páccal szoktam csinálni:


natúr joghurt, curry keverék, tört chili (vagy por), őrölt bors, + só, fokhagyma (legjobb a friss zúzott, de a por is megteszi) + kevés olaj

ezeket összekeverem és ebben pácolom a húst. minél tovább áll benne, annál jobb. például reggel bepácolom és mire délután végén hazaérek, ott lapul a hűtőben és tökéletes. utána egy magasabb falú tepsibe egy-két kanál olajat és ugyanannyi vizet teszek, beleteszem az egész csirkecombokat. alufóliával lefedem (NEM csinálok rá lyukakat!!) és megy az előmelegített, kb. 180 fokos sütőbe. kb. 35-40 perc múlva megnézem, leveszem róla az alufóliát és még maradhat kicsit, pirulni.


steak burgonyával elég jóféle, mert azt egyidejűleg be lehet mellé tolni a sütőbe. :)))

2015. márc. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ez elég jól hangzik :) ki fogom próbálni! köszönöm a receptet!
2015. márc. 27. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!