Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tésztaalapot süssek ha...

Milyen tésztaalapot süssek ha csak egy kis turót akarok rátenni? Nem lesz felső réteg tészta.

Figyelt kérdés
2015. márc. 16. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Sima 3 tojásos piskóta jó lesz. Ha nincs kedved annyira sütni, babapiskóta is megteszi.
2015. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy gyümölcstorta alap receptem, ami nagyon finom. kisebb tepsibe is öntheted, vagy kapcsos formába, kb 3 centis lesz.

Olajos piskóta.

2 tojás, 14 deka liszt, 14 deka cukor, fél deci olaj, fél deci melegvíz, egy teáskanál sütőpor.

A tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük

a sárgákat a cukorral habosra keverjük, beleöntjük az olajat, a melegvizet, a sütőporos lisztet, és simára keverjük.

Óvatosan beleforgatjuk a kemény tojáshabot, majd zsírozott lisztezett formában , előmelegített sütőben kb 15 perc alatt megsütjük. A tűpróba ajánlatos.

Vizes konyharuhára tesszük és hagyjuk kihűlni.

utána kiborítható és tetszőlegesen megpakolható.

Nagyon finom ,habkönnyű tészta.

ha pl gyümtorta formában sütnéd, az ízesített túrót szépen belesimíthatnád a mélyedésbe, ahova egyébként puding szokott kerülni.De szerintem a túróra is tehetsz a kedvenc gyümölcsödből.Vagy a túró alá kenhetnél valami finom lekvárt is.

Csak tipp, de szerintem finom lenne vele.

2015. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt megtartom.
2015. márc. 16. 17:49
 4/6 A kérdező kommentje:
A végén linzer lett, zsiros, belenyomkodós.
2015. márc. 16. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:

A linzer nekem is eszembe jutott, de ilyen kevés túróhoz hirtelen nem tudtam volna arányosat írni.

A lényeg, hogy neked sikerült. A gyümölcspiskóta receptet pedig tényleg nagyon jó szívvel ajánlom, olcsó és nagyon finom.

Üdv:)

2015. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegyel a tetejere pacaltisteni finom lesz...Ha kesz kinald meg a szomszedo biztos fog neki örülni.
2015. márc. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!